eposta yazdır zoom+ zoom-

MEB camiasında deprem! Bakan Selçuk o ismi de görevden aldı

MEB camiasında deprem! Bakan Selçuk o ismi de görevden aldı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı'yı görevden aldı. Ankara İl Milli Eğitim müdürlüğüne eski Adana il müdürü Turan Akpınar getirildi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 14-08-2018 15:29 - Güncelleme: 14-08-2018 15:50

Milli Eğitim Bakanlığı koltuğuna Ziya Selçuk'un getirilmesinin ardından bir görevden alma haberi daha gündeme bomba gibi düştü. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü'nü görevden alırken, yerine eski Adana il müdürü Turan Akpınar getirildi.

Vefa Bardakçı görevden alındı

Bakan Selçuk Liselere yerleştirmede bu yıl yaşanan sorunlar nedeniyle bakanlık bünyesinde bulunan sorumlu kişileri görevden almıştı. Liselere yerleştirmede 91 bin öğrenci tercih yapmasına rağmen herhangi bir okula yerleştirilemeyerek açıkta kalmıştı.Turan Akpınar Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine getirildi.

NEDEN GÖREVDEN ALINDI...Eğitim camiası kulislerine yansıyan bilgilere göre Bakan Selçuk'un Bardakçı'yı görevden almasında müdür ve müdür yardımcılığı görevlendirmelerinin geç açıklanmasının etkili olduğu ifade ediliyor.

TURAN AKPINAR KİMDİR?

Turan Akpınar, Kastamonu'da doğmuştur. İlkokulunu Sarpunalıca köyünde tamamladıktan sonra ortaokulu Kastamonu'da, lise hayatını ise İstanbul'da tamamlamıştır. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kastamonu Eğitim Yüksek Okulu Sınıf Öğretmenliği ve AÖF lisans tamamlama programı ile Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bitirmiştir.

1990 yılında Bingöl Genç Yayla Doğrular İlkokulunda Sınıf Öğretmeni olarak göreve başladı. 1991-1994 yılları arasında Bingöl Genç Milli Eğitim Vakfı İlkokulunda öğretmen ve müdür yardımcısı görevlerini yaptı. 1994 yılından itibaren İstanbul Beykoz Fatinhoca İlkokulunda öğretmen ve yöneticilik yaptı. Sonrasında, Paşabahçe İlköğretim Okulu ve Akbaba İsmail Özseçkin İlköğretim Okulunda okul müdürü olarak görev yaptı.

2003-2005 yılları arasında Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde şube müdürü olarak görev yapmıştır.15 Ağustos 2005 tarihinde Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlayan Turan Akpınar, bu görevinden 24 Ocak 2012 tarihinde ayrılarak 25 Ocak 2012'de Sivas İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başladı. Turan Akpınar son olarak Adana İl Eğitim Müdürlüğünde görev almaktaydı.

Turan Akpınar evli ve 2 çocuk babasıdır.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN MEB camiasında deprem! Bakan Selçuk o ismi de görevden aldı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR31 YORUM
  • Mrhb 14 Ağustos 2018 22:55 Sayın Bakan mesajı vermiştir.başkentten başladık.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro