eposta yazdır zoom+ zoom-

Mayıs ayında bu telefonlar sattı

Mayıs ayında bu telefonlar sattı

Mayıs ayında dünya çapında en çok satan akıllı telefonlar belli oldu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-07-2018 17:08 - Güncelleme: 07-07-2018 17:08
Dünyanın en popüler teknolojik ürünleri akıllı telefonlar. Hepimizin elinde en az bir tane olan bu cihazlar arasında ciddi bir rekabet de var. Araştırma şirketi Counterpoint tarafından her ay yapılan bir çalışmanın Mayıs 2018 sonuçları açıklandı. Buna göre dünya çapında mayıs ayında en fazla satan cep telefonları belli oldu.
 
Mayıs ayının satış şampiyonu ise Apple iPhone 8 oldu. Nisan ayında beşinci sırada bulanan akıllı telefon mayıs ayında dört basamak yükseldi ve birincilik koltuğuna oturdu. Nisan ayında birinci sırada bulunan Samsung Galaxy S9 Plus ise ikinci sıraya düştü. Ancak her iki telefonun pazar payının yüzde 2.4 olduğu görülüyor. Araştırma sonuçları yüzde olarak verildiğinden muhtemelen satış rakamları arasında çok küçük bir fark olduğundan oranlar aynı görülüyor.
 
Listenin üçüncü sırasında ise yine bir Apple telefonu olan iPhone X yer alıyor. Listenin dördüncü sırasında ise Çinli marka Xiaomi'nin Redmi 5A modeli yer alıyor. Beşinci sırada ise yine bir Apple modeli olan iPhone 8 Plus yer alıyor.
 
Listenin ilk 10 telefonuna baktığımızda 4 farklı Çinli markanın 5 modelinin (Xiaomi'nin iki modeli var) yer aldığı görülüyor. Bunlar sırasıyla Xiaomi, Huawei, Vivo ve Oppo olarak karşımıza çıkıyor. Araştırma sonuçları satış rakamı olarak değil oran olarak veriliyor. Firmalar kendi rakamlarını açıklamadığı için araştırma şirketi farklı yöntemler ve analiz teknikleriyle tahmini satış rakamlarını belirliyor.
 
Kaynak: Teknolojioku
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Mayıs ayında bu telefonlar sattı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro