YAZARLAR

Hadi ÖZIŞIK

Hadi ÖZIŞIK

hadi.ozisik@internethaber.com @hadiozisik rss Eklenme Tarihi: 12 Aralık 2018 09:38 - Güncelleme: 12 Aralık 2018 09:38

Mansur Yavaş'ın balonu Ahmet Arslan'ın adaylığı!

Süleyman Özışık, "Mansur Yavaş'ın balonu sönüyor mu?" sorusuyla Türkiye Gazetesi'ndeki okurlarının karşısına çıktı dün. 

Daha değil... Bugün veya yarın Mansur Yavaş için son gün olabilir.  Ama Süleyman'ın yazdığı gibi değil. Millet İttifakı'nın iki tarafı da Mansur Yavaş'ın kendi partilerinden adaylığına soğuk değildi. Ama, "Rozetsiz Başkan" çıkışı, Kılıçdaroğlu'nun fikrini değiştirdi ve Mansur Bey'in adaylığına mesafeli olmasına sebep oldu. 

"Rozetsiz" olmayı tercih eden Mansur Yavaş'ın böyle bir şansı yoktu. İYİ Parti'den kaçmak, ya da İYİ Parti'nin adayı olmamak için böylesi lüzumsuz bir kelâm etti!  İYİ Parti'den aday olmayacağını daha sonra da açık açık söyledi zaten. Öyle gizli saklı da söylemedi, bu fikrini Meral Akşener'le konuşarak beyan etti. 

"Millet İttifakı"nın Ankara ayağında işler İYİ giderken, Mansur Yavaş'ın bu çıkışı, her şeyi ters yüz etmeye yetti. CHP ve İYİ Parti'nin ittifakı konusunda herhangi bir sıkıntı yok. "Mansur Yavaş olmaz, bir başkası olur" arayışı başladı bile. İYİ Parti'nin alternatif adayı da hazır aslında. "Millet İttifakı"nın tarafları Mansur Yavaş'a son bir şans vermek için bekliyor. "Rozetsiz aday"lıktan vazgeçip, İYİ Parti'nin adaylığını kabul ederse... sorun kalmayacak. Aksi halde, Süleyman'ın da belirttiği gibi, Ankara'da Mansur Yavaş balonu hepten sönmüş olacak. 

Meral Akşener'in en başından beri Mansur Yavaş'ta ısrarlıydı. Hâlâ aynı ısrarını sürdürüyor. Haksız değil, bilinmeyen bir ismin Mehmet Özhaseki'nin karşısında şansı oldukça zayıf olabilir. Akşener'in tek derdi var, Ankara'yı Mansur Yavaş'la almak. 

Hal böyleyken...
Süleyman Özışık'ın da yazdığı gibi...
"Yavaş,  kazanırsa aday gösterileceği partinin liderliğine oynayacağı hesaba katılıyor... şimdiden önünün kesilmesi için çalışmalar yapılıyor" iddiaları ortalıkta dolaşıyor... 

Demirel'in dediği gibi...
Doğmamış bebeğe don biçmek buna denir işte... 

Güzel bir sözü daha vardı Baba'nın:

"Hele bir olsun da... sonrasına bakarız."

:)

AHMET ARSLAN ESENYURT ADAYI OLUR MU?

Delinin biri bir taş attı kuyuyor, şimdi herkes o taşı kuyudan çıkarmak için uğraşıyor... Kars Milletvekili Ahmet Arslan'ın adı uyduruk bir listede Esenyurt için geçince, günlerdir aynı soruyla boğuşuyorum:

"Abi doğru mu?"

Aynı soruyu virgülüne dokunmadan ben de önce Ahmet Arslan'a, sonra Mehmet Özhaseki'ye... AK Parti'de söz sahibi kim varsa, hem vallahi hem billahi herkesi sordum ve aldığım cevap hep aynı oldu:

"Yanlış..."

Ama gelin görün ki muhataplarımı iknâ edemiyorum. Hem "Doğru mu?" diye soruyorlar, "Yanlış" cevabını alınca da... "Binali Bey faktörünü unutma abi... o isterse olur!" diyorlar. "O zaman doğrudur" diyorum, bu sefer "Gerçekten mi abi? karşılığını alıyorum!

Beni kurtarsa kurtarsa Binali Yıldırım kurtarır... Ama onun da şu sıralar ağzını bıçak açmıyor birader... 

İmdat!


Hadi Özışık | Sayfanızı Da Tanıtın


PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Mansur Yavaş'ın balonu Ahmet Arslan'ın adaylığı! yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR10 YORUM
  • hayırlısı 17 Aralık 2018 00:28 mansur yavaş sermaye tarafından marka yapıldı hedef chp genelbaşkanlığı kılıçdaroğlu her güçlenen adayı karşısında bulacaktır besle kargayı bakalım...

    CEVAP YAZ 2 0
REKLAM
Hadi ÖZIŞIKDİĞER YAZILARIHadi ÖZIŞIK
TÜMÜ

GÜNCEL YAZILAR TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro