eposta yazdır zoom+ zoom-

Mahkeme kararını verdi! Sırrı Süreyya Önder'e hapis cezası

Mahkeme kararını verdi! Sırrı Süreyya Önder'e hapis cezası

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a, ''Terör örgütü propagandası yapmak'' suçundan 4 yıl 8 ay, eski HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'e de aynı suçtan 3 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-09-2018 15:21 - Güncelleme: 07-09-2018 15:21

İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi karşısında bulunan salonda yapılan duruşmaya, başka suçtan tutuklu sanık Selahattin Demirtaş, SEGBİS ile bağlanırken, tutuksuz sanık Sırrı Süreyya Önder salonda hazır bulundu.

''BENİM DE SİZE GÜVENİM YOK''
Söz verilen tutuksuz sanık Sırrı Süreyya Önder, Demirtaş'ın söylediği her şeye katıldığını ifade ederek, "Sayın heyet, benim de size güvenim yok. Bu mahkemenin hiçbir aşamasında adil yargılama duygusu geçmedi. Mitingde konuşma sürem 3 dakikadır." diyerek konuşmasını kendi diz üstü bilgisayarından mahkeme heyetine izletti.

''YAŞASIN BARIŞ''
Sanık Önder, iddianamede belirtilen suç unsuru konuşmayı yapmadığını belirtti. Sanık Sırrı Süreyya Önder de son sözünde, "Yaşasın barış, yaşasın demokrasi." dedi.

DEMİRTAŞ'A 4 SIRRI SÜREYYA ÖNDER'E 3 YIL HAPİS
Mahkeme heyeti, sanık Selahattin Demirtaş'ı, "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 4 yıl 8 ay,  sanık Sırrı Süreyya Önder'i de aynı suçtan 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

Mahkeme, sanıkların duruşmalarda gözlemlenen olumsuz tutum ve davranışlarından dolayı cezalarında indirim uygulamadı. 

PAYLAŞ tw fb gp
Kaynak : AA

YORUM YAZIN Mahkeme kararını verdi! Sırrı Süreyya Önder'e hapis cezası haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • TUNÇ 07 Eylül 2018 18:02 Üç yıl altı ay ama seberst mi ? Adamın biri avukatmış bana şöyle demişti valla şuan inan dedi fetö okulların bir yıl çalışmış ol hiç suçun olmasın ama suç olarak orda çalışmak yeter demişti ama pkk örgüt üyesi ol daha kolay berat ediyor demişti inanmamıştım .Bakıyorum da çok yaman çelişki var.Allah sonumuzu hayır etsin.Adaletle karar veren insanlar olsun ama sıkıntı değil çok şükür ölüm var ahiret var orda hesap şaşmaz.

    CEVAP YAZ 1 1
KİMDİR ?
Sırrı Süreyya Önder
SIRRI SÜREYYA ÖNDER KİMDİR?

1962 Adıyaman doğumlu. Türkmen kökenli Türk sinemacı, yönetmen ve yazar. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde okudu. Yönetmenlik, sinema oyunculuğu, senaristlik, müzik yapımcılığı ve ulusal b

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro