eposta yazdır zoom+ zoom-

Macunun ağız ve diş sağlığına ne kadar etkisi var?

Ağız ve diş sağlığı konusunda farkında olmadan yaptığımız hatalar, kimi zaman telafisi çok güç sonuçlar doğurabiliyor. Peki macunun ağız ve diş sağlığına ne kadar etkisi var?

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 09-12-2016 11:33 - Güncelleme: 09-12-2016 11:33

Ağız ve diş bakımımızda yaptığımız hatalar neler, en doğru ağzı bakım yönetimi hangisi Diş Eti Hastalıkları Doktoru Betül Göfteciye anlattı.

Buna rağmen, toplumumuzda her konuda olduğu gibi diş bakımı konusunda da kulaktan dolma bilgilerle hareket etmek oldukça yaygın.

Beyazlatmak isterken başvurulan yanlış yöntemler nedeniyle sağlıklı dişler kaybedilebildiği gibi, söz gelimi “ağız kokusu herkeste olur” tarzında yanlış bir bilgi yüzünden tedavi edilebilecek bu sorundan kurtulmak akla bile getirilmez. Oysa ağız kokusu; çürük diş, diş eti hastalığı, sindirim sistemi ile ilgili rahatsızlıklar, sinüzit yahut üst solunum yolu enfeksiyonlarından kaynaklanabilen bir ağız problemidir ve kişinin sosyal yaşam kalitesini düşüren bir etkendir.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Macunun ağız ve diş sağlığına ne kadar etkisi var? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro