eposta yazdır zoom+ zoom-

Liseye geçiş sınav soru örnekleri MEB ekranı sorular nasıl?

Liseye geçiş sınav soru örnekleri MEB ekranı sorular nasıl?

Liseye geçiş sınav soru örnekleri 2018 yılında lise geçiş sınavında neler sorulacak? MEB bugün son dakika liseye geçiş sınavı LGS 2018 örneklerini yayınlandı. Liseye geçiş sınavı LGS 2018 sınav örnekleri sayısal ve sözel internethaber'de.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 28-12-2017 10:57 - Güncelleme: 28-12-2017 15:15

TEOG'un kalkmasıyla birlikte liseye geçişte sınav sistemi kalktı. 5 tercih yapabilecek olan adaylar belirli liseye girebilmek için sınava girecek. Henüz hangi liselerin sınavla alacağı belli olmadı fakat MEB bugün saat 15:00'te örnek soru yayınladı.

Milyonlarca öğrencinin beklediği haber geldi. MEB tarafından yapılan açıklamaya göre iki ayrı soru örneği geldi. Sözel ve sayısal olmak üzere yayınlanan iki ayrı sorun örneği nedeniyle MEB'in sitesi kilitlendi. Belli liselere gitmek isteyen adayların gireceği liseye geçiş sınavında hangi sorular sorulacak kaç soru olacak kolay mı zor mu sorusu böylece ortaya çıktı.

SINAVA GİRMEYENLER NE YAPACAK? Liseye Giriş Sınavı ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı'ndan önemli bir açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanı Müsteşarı Yusuf Tekin, katıldığı bir televizyon programında Liseye Giriş Sınavı'na dair önemli bir açıklama yaptı. Yusuf Tekin, "Öğrencilerin evlerine yakın 9 lise sunulacak. Anadolu liselerimiz, mesleki ve teknik Anadolu liselerimiz, Anadolu imam hatip liselerimiz var. Öğrenci bunlar arasından 5 tercih yapacak" dedi.

LİSEYE GEÇİŞ SINAVI SÖZEL SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ

LİSEYE GEÇİŞ SINAVI SAYISAL SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Liseye geçiş sınav soru örnekleri MEB ekranı sorular nasıl? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR8 YORUM
  • Misafir 20 Şubat 2018 17:46 siz mantığa dayalı eğitim mi veriyorsynuz ki çocuklara mantığa dayalı soru sistemi hazırlıyorsunuz. saçma sapan bir LGS sınavı oldu iyice.

    CEVAP YAZ 0 9

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro