eposta yazdır zoom+ zoom-

KYK borçlarının silinmesi teklifi TBMM'de

KYK borçlarının silinmesi teklifi TBMM'de

Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun üniversite öğrencilerine verdiği geri ödemeli burs borçlarının silinmesi teklifi, TBMM'ye sunuldu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 02-05-2018 18:13 - Güncelleme: 03-05-2018 00:23

Kredi ve Yurtlar Kurumu üniversite öğrencilerinin geri ödemeli burs borçlarının silinmesi teklifi, TBMM'ye sunuldu.  Milletvekilleri arasında yapılacak olan görüşmenin sonucunda oylamalar yapılacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM'ye Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK kredi borçlarının silinmesine ilişkin kanun teklifi sunuldu. Milletvekilleri arasında yapılacak olan görüşmenin sonucunda oylamalar yapılacak ve oylamada ilgili kanun teklifi kabul edilirse tüm öğrencilerin borçları silinecek.

KYK BORÇLARI TAMAMEN SİLİNECEK Mİ?

Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM'ye Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK kredi borçlarının silinmesine ilişkin kanun teklifi sunuldu. Milletvekilleri arasında yapılacak olan görüşmenin sonucunda oylamalar yapılacak ve oylamada ilgili kanun teklifi kabul edilirse tüm öğrencilerin borçları silinecek.

HANGİ BORÇLAR SİLİNECEK?

Maddi durumu kötü olan öğrencilere karşılıksız ödeme burs imkanı verilirken maddi durumu normal ya da iyi olan öğrencilere kredi verilmektedir. Kredi alan öğrenciler aldıkları ücreti aynı şekilde iki sene sonra ödemekte ve krediyi aldığı süre boyunca geri ödemek ile yükümlüdür. Eğer teklif kabul edilirse geri ödemeli burs alan öğrencilerin borçları tamamen silinmiş olacak.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN KYK borçlarının silinmesi teklifi TBMM'de haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR43 YORUM
  • Misafir 05 Mayıs 2018 03:41 Devletler 5 yada 10 senede bir borç silmesi yapar.. zira 10 sene ödeyemeyen adam zaten ödeyemeyecektir.. işe girsen yarı zamanlı 1000 lira alsan aylık 350 si ona gidecek çalışmanın anlamı YÖK diye insanlar çalışmaz ekonomiye daha çok zarar verir. İnsanlara çalışma eşitliği yaratıldıda insanlarmı çalışmadı.. onca öğretmen işsiz.. hala öğretmen yetiştiriyorlar.. sonra bunlara umutla kredi dağıtıyorlar.. tefecilikten başka birşey olmuyor bu.. kredi nedir anlamış değilim karşılıksız burs ver geç.. üniversitedeki fakülteler yöke öğrenci sayısını düşürün der YÖK geçen seneye göre iki kat öğrenci gönderir... etrafımda üniversite sınavını kazanamayan adam yok.. millet ikinci üniversiteye gidiyo.. ödeyene yapacak birşey yok.. ödeyemeyen zaten ödeyemediği için o borç kalıyor.. çalışmaya başlayınca gelirin varsa zaten alıyor kyk..

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro