eposta yazdır zoom+ zoom-

Kurtulmuş'tan sert tepki: Hayatımız pahasına koruruz

Kurtulmuş'tan sert tepki: Hayatımız pahasına koruruz

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş Kudüs konusunda, "O imza Ortadoğu'da savaşın, yeni savaşların kapısını açan bir imzadır. Bu imzayı kabul etmiyoruz, bu imzayı tamamıyla reddediyoruz ve başkenti Kudüs olan Filistin devletini saygıyla ve onurla selamlıyoruz" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-12-2017 14:53 - Güncelleme: 07-12-2017 14:53

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, ABD Başkanı Donald Trump'ın Ortadoğu'yu yeniden ateşe atacak son derece tehlikeli bir karara imza attığını belirterek, "Bu imzayı kabul etmiyoruz, bu imzayı tamamıyla reddediyoruz ve başkenti Kudüs olan Filistin devletini saygıyla ve onurla selamlıyoruz. Mescid-i Aksa'nın bizim bir onurumuz olduğunu, Kudüs'ün Müslümanların en önemli şehirlerinden biri olduğunu bir kez daha ifade ediyor bu onurumuzu hayatımız pahasına korunacağının bilinmesini istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Kültür ve Turim Bakanı Numan Kurtulmuş, Fuar İzmir'de düzenlenen 11. Turizm Fuar ve Kongresi'nin (Travel Turkey İzmir) açılış töreninde konuştu. Kurtulmuş'un konuşmasından satırbaşları şöyle:

TÜRKİYE'Yİ BİR BARIŞ YURDU OLARAK DAHA İLERİ GÖTÜRMEYE GAYRET EDECEĞİZ: Türkiye'nin turizm sektörü sayesinde barış dilini geliştirdiğine işaret eden Kurtulmuş, "Birileri Türkiye düşmanlığı ve İslam karşıtlığı üzerinden maalesef dünyada savaşı, çatışmayı ve özellikle bizlere karşı düşmanlık üzerinden bazı siyasi hesapları ortaya koyadursunlar. Biz sahip olduğumuz zenginliğin üzerinden barışın dilini geliştirmeyi, Türkiye'yi bir esenlik yurdu, barış yurdu olarak daha ileri götürmeye gayret edeceğiz. Bölgemizdeki savaşların, çatışmaların sona ermesi için mücadele edeceğiz. Dünyada hakkaniyete, adalete dayalı bir barış sistemi kurulması için mücadele edeceğiz."

BAŞKENTİ KUDÜS OLAN FİLİSTİN DEVLETİNİ SAYGIYLA SELAMLIYORUZ: Türkiye'nin Ortadoğu ve tüm dünyada hakkaniyete dayalı barışı savunduğunu belirten Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"ABD'deki savaş tamtamlarının çağrısına uyan ABD Başkanı Trump Ortadoğu'yu yeniden ateşe atacak son derece tehlikeli ve tehditkar bir karara imza atmıştır. Hem de bu imzasını atarken şov yaparak imza atmıştır. İmza atmayı mecazi anlamda kullanmıyorum. Akşamki şovunu gördünüz. O imza Ortadoğu'da savaşın, yeni savaşların kapısını açan bir imzadır. O imza endüstriyel savaş komplekslerine teslim olmanın bir imzasıdır. O imza yeryüzünü sömürgeleştirmeye çalışan siyonist lobilerin emrine girdiğini ilan eden bir imzadır. O imza Ortadoğu'da on yıllarca adam yerine konulmayan Filistin halkını ezmek üzere atılmış bir imzadır. Bu imzayı kabul etmiyoruz, bu imzayı tamamıyla reddediyoruz ve başkenti Kudüs olan Filistin devletini saygıyla ve onurla selamlıyoruz."

ADIMLARIN GÖZDEN GEÇİRİLMESİ LAZIM: Osmanlı barış düzeni sona erdiğinden bu yana bazı güçlerin Ortadoğu'yu lime lime etmeye çalıştığını kaydeden Kurtulmuş, Osmanlı'nın 4 asır bölgede yaşattığı Pax Ottomana düzeninde ise Müslüman ve Yahudilerin birbirlerine yan göze bakmadığını, hiçbir etnik unsur arasında çatışma yaşanmadığını vurguladı. 

"Bizim barış yurdu olarak gördüğümüz bütün bu coğrafyaları, kendi hegemonya alanları olarak görenlerin bu yeni adımları gözden geçirmesi lazım. Ortadoğu'da bütün dinler kıyamete kadar yaşayacaktır,  Filistin topraklarında bütün dinler kıyamete kadar yaşayacaktır. Orayı sonradan işgal eden bir gücün başkenti haline getirmeye hiç kimsenin gücü yetmez. Hiç kimsenin buna dair hesapları tutmaz." diye konuştu. 

YAPAMAZSIN, TUTMAZ: Filistin halkı ile dayanışma içinde olacaklarını ifade eden Kurtulmuş, "Bu yanlıştan vazgeçilsin. Bu yanlışı hiçbir aklı başında insan kabul etmez, barıştan yana, huzurdan yana olan, demokrasiden, insan haklarından yana olan hiç kimse bunu kabul etmez. 'Yaptım oldu.' olmaz. Yapamazsın, tutmaz, bunun sonucunu alamazsın. Bu Ortadoğu'ya başka bir dönemi başlatır. Bunun da kimseye faydası olmaz." dedi.

SİYONİST LOBİNİN GÖZÜNE GİMEK İSTİYOR: "Seçildiği günden beri ABD'de bir türlü rota tutturamayan ABD'nin yeni başkanı biliyorsunuz neredeyse kabinesinin yarısını kaybetti, değiştirmek durumunda kaldı." ifadelerini kullanan Kurtulmuş, "Şimdi yanına bazı yeni destekler alabilmek için öyle görünüyor ki siyonist lobinin gözüne girmek istiyor. Kusura bakmayın dünya birkaç 10 milyondan ibaret değil. 7 milyar insan yaşıyor ve adil bir düzen kurulmasını istiyor." diye konuştu.

MESCİD-İ AKSA'YI HAYATIMIZ PAHASINA KORUYACAĞIZ: Kurtulmuş, Türkiye'nin zulme uğrayan bütün milletleri desteklediğini ifade ederek, "Türkiye olarak, 81 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak hep beraber Filistin halkının yanında olduğumuzu, Mescid-i Aksa'nın bizim bir onurumuz olduğunu, Kudüs'ün Müslümanların en önemli şehirlerinden biri olduğunu bir kez daha ifade ediyor bu onurumuzu hayatımız pahasına korunacağının bilinmesini istiyoruz." ifadelerini kullandı. 
 

Flaş gelişme! ABD'den sonra bir AB ülkesi daha 'Kudüs' dedi!

Dünya liderlerinden Trump'ın Kudüs kararı büyük tepki!

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kurtulmuş'tan sert tepki: Hayatımız pahasına koruruz haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR33 YORUM
  • kerim 08 Aralık 2017 08:09 araplar için hayatını verecek hakkaten var mı la bu ülke de

    CEVAP YAZ 0 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro