eposta yazdır zoom+ zoom-

Kurtulmuş'tan Erdoğan'a 12 yıl sorusu

Kurtulmuş'tan Erdoğan'a 12 yıl sorusu

Erdoğan'ın kaçak yapılaşmayla ilgili sözlerine Kurtulmuş itiraz etti!

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 30-10-2011 23:19 - Güncelleme: 30-10-2011 23:19

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bundan sonra depreme daha dayanıklı evler yapılması temennisini doğru bulduğunu belirterek, ''Ama 12 senedir nerede olduklarını merakla ve hayretle sormak herhalde vazifemizdir'' dedi.

HAS Parti'nin ''Genişletilmiş İl Divanı'', WOW Otel'de gerçekleştirildi. İl divan toplantısında Van'daki depremde hayatları kaybedenlerin yakınlarına baş sağlığı, yaralananlara da acil şifa dileyen Kurtulmuş, ''Deprem vesilesiyle ortaya konulmuş dayanışma ruhundan son derece memnun ve iftihar içerisindeyiz. İnsanlar elindeki avucundakileri verdiler. Bu da Türk milletinin ne kadar büyük bir dayanışma ruhuna sahip olduğunu gösteriyor'' diye konuştu.

Depremde Türk milletinin gösterdiği fedakarlığa rağmen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da kabul ettiği şekilde ilk 24 saat içerisinde yeterli koordinasyonun sağlanamadığını belirten Kurtulmuş, şöyle devam etti:

 ''Van'da hala da koordinasyon konusunda ciddi eksiklikler var. 1999 depreminin üzerinden 12 yıl geçmiş olmasına rağmen bu devirde hala bu kadar büyük eksikliği anlayabilmiş değiliz. Bunun hiçbir mazereti yoktur. Ayrıca Başbakan'ın bundan sonra depreme daha dayanıklı evler yapılması temennisini doğru buluyoruz ama 12 senedir nerede olduklarını merakla ve hayretle sormak herhalde vazifemizdir.''

Kurtulmuş, Van'da yaşanan depremden ders alınmasını ümit ettiğini dile getirdi.

Yeni anayasa çalışmalarına da değinen Kurtulmuş, çalışmaların birtakım rötuşlarla geçiştirileceğini savunarak, Türkiye'nin, birkaç maddesinin değiştirildiği bir anayasaya değişikliğine ihtiyaç duymadığını, 12 Eylül düzenini yerle bir edip milleti hakim kılmak için yeniden bir anayasa yapmak zorunda olduğunu söyledi.

Türkiye'de Kürt meselesini çözmek için bu meselenin ucundan herkesin tutması gerektiğini dile getiren Kurtulmuş, ''Kürt sorununun çözümü için herkesi yaradılışta eşit ve Allah'ın kulu olarak kabul etmek gerekiyor'' dedi.

Hiç kimsenin, dilini ya da kültürel farklılıklarını bahane ederek insanların canına kıyma hakkı ve özgürlüğü olmadığını ifade eden Kurtulmuş, siyasi akılla bunları giderebilecek imkanın bu ülkede ve millette var olduğunu kaydetti.

Numan Kurtulmuş'un konuşmasının ardından, partinin İstanbul İl Başkanlığınca toplanan depremzedelere yardım tırları Van'a yolcu edildi.

 

PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro