eposta yazdır zoom+ zoom-

Kurtulmuş'tan Erbakan önerisi

Kurtulmuş'tan Erbakan önerisi

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Konya Selçuk Üniversitesinin isminin ''Necmettin Erbakan Üniversitesi'' olarak değiştirilebileceğini söyledi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 06-03-2011 13:40 - Güncelleme: 27-10-2015 03:18

Kurtulmuş, Konya eski milletvekili ve İslam alimi Tahir Büyükkörükçü'nün cenazesine katılmak için geldiği Konya'da, Has Parti Konya İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Divan Toplantısına katıldı.

Büyükkörükçü'nün vefatından dolayı çok üzüldüğünü dile getiren Kurtulmuş, merhumun, Türkiye'nin kendi kimliğini bulmasında çok büyük emekleri olduğunu belirtti.

Konyalıların, ''Erbakan Hoca'' ve ''Tahir Hoca'' ismini yaşatması gerektiğini vurgulayan Kurtulmuş, ''Rahmetli Erbakan Hocamızın ismi bir üniversite hocası olması dolayısıyla Konya Selçuk Üniversitesine verilebilir. Selçuk Üniversitesinin ismi Necmettin Erbakan Üniversitesi olarak değiştirilebilir. Ayrıca, Tahir Hocamızın ismi de Konya'ya yeni açılacak bir üniversiteye, ya da Selçuk Üniversitesi içinde açılabilecek araştırma merkezine verilebilir'' dedi.

Konya'daki belediyelerin Erbakan ve Tahir Hoca'nın ismini yaşatmasıyla ilgili çalışmalar yapması gerektiğini bildiren Kurtulmuş, kentteki büyük meydanlara, caddelere ya da sokaklara her iki hocanın da isminin verilebileceğini kaydetti.

PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro