Kurtulmuş'tan Bakanlar Kurulu sonrası önemli açıklama

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplanan Bakanlar Kurulu sonrasında gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, 15 Temmuz etkinlikleriyle ilgili rakamları açıkladı. Kurtulmuş, "15 Temmuz etkinliklerine 6 milyonu aşkın vatandaş katıldı" dedi. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurul toplantısına verilen arada düzenlenen basın toplantısında konuştu.İşte Kurtulmuş'un açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİNE KAÇ KİŞİ KATILDI?

(15 Temmuz etkinlileri) Birinci yıl dönümünde yapılan bu etkinliklere, yaklaşık 6 milyonu aşkın vatandaşımız katılmıştır. Bu da birinci yılında vatandaşlarımızın aynen 15 Temmuz 2016'daki gibi demokrasiye sahip çıktığını, vatana karşı yapılan bu ihaneti asla karşılıksız bırakmayacağını, aynı şekilde şehitlerimizi ve gazilerimizi anmaktan geri durmayacağını açıkça ispat eden önemli bir gösteri olmuştur."

111 BİN KİŞİ İHRAÇ EDİLDİ

''20 Temmuz 2016'da OHAL ilan ettik. Bu süreçte 26 KHK çıkartılarak örgütten devletin arındırılması için için gerekli çalışmaları yaptık.111 bin 240 kişi kamudan ihraç edildi. 32 bin 180 kişi görevden uzaklaştırıldı. 35 bin 639 kişi göreve iade edildi.Yaklaşık 3.5 milyon kamu görevlisinden yüzde 3.5'i etkilendi.Bu örgütün maddi imkanlarının kurutulması da önemlidir. Bu açıdan 966 şirkete el konulmuş ve TMSF'ye devredilmiştir.''

"FETO'NUN VERDİĞİ RÖPORTAJ VE POZU MESAJ DOLU"

Sıradan bir bilgi ve akıl sahibi, Feton'nun verdiği pozdan, giyiminden, arkasındaki mesajdan ne halt ettiğini ve ne söylemek istediğini anlar. Asla sıradan bir röportaj ve fotoğraf değildir. Sürekli örgüt üyelerine moral aşılamaya çalışan ve Türk devletini tehdit etmeye çalışan ifadeleri mevcut. Müttefiklik bu adamı derhal tutuklamayı ve iade etmeyi gerektirir. Bunu yapamıyorsanız, en azından olduğu yerde gözaltına tutarsınız. Bu fotoğraf da ayrıca yeni bir suçtur.

FETÖ'CÜLERE TEK TİP KIYAFET GİYDİRİLECEK

(FETÖ'cünün "kahraman" tişörtü giymesi) Bakanlar krulumuz çalışma yapacak ve terör örgütü üyeleri mahkemelere tek tip kıyafetlerle gelecek. Henüz çalışma başlamadığı için ayrıntıları veremiyorum. Ama Adalet Bakanlığımız kısa sürede gerekli çalışmaları yapacak.

  • Güncel 17 Temmuz 2017 21:44
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN Kurtulmuş'tan Bakanlar Kurulu sonrası önemli açıklama videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro