eposta yazdır zoom+ zoom-

Kurtulmuş istifalara 'vahim' yorumu

Kurtulmuş istifalara 'vahim' yorumu

HAS Parti Genel Başkanı Kurtulmuş, Genelkurmay'ın Başbakanlık'a bağlanmasını istedi

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 29-07-2011 22:18 - Güncelleme: 15-10-2015 17:20

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Genelkurmay Başkanı ve üç kuvvet komutanının erken emekliliklerini istemeleri hakkında, "İçeride ne olup bitti bilmiyorum ama önemli ve vahim bir durumla karşı karşıya Türkiye." dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kurtulmuş, "Toplu istifa olması hoş değil. İnşallah hükümet bu krizin üstesinden gelir ve demokrasi içinde çözülür. Umarım istifalar aşağıya sirayet etmez. Biz anayasa değişikliği teklif etmiştik; YAŞ ya anayasal bir kurum olmaktan çıkartılsın ya da bir danışma kurulu haline dönüştürülsün.'' diye konuştu.

Kurtulmuş, şunları söyledi:

"Her sene bu ülkede YAŞ atamaları krize dönüşüyor. Oysa ki bu tayin ve terfiler bir bakanlıktaki rutin atamalardan birinden farklı değildir. Öyle olması gerekirken, her sene ülkeyi geriyor bu YAŞ meselesi. Bu işin temel çözüm yolu, Genelkurmay'ı Milli Savunma Bakanlığı'na bağlamaktan geçer. Ordudaki tayin ve terfiler YAŞ'a değil, MSB tarafından Bakanlar Kurulu'na getirilmeli ve son hali orada görüşülüp karara bağlanmalı."

 

PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro