eposta yazdır zoom+ zoom-

Kulak çubuğu ile kulak temizlemek doğru mu?

Kulak çubuğu ile kulak temizlemek doğru mu?

Kulak kirlerine en çok sebep olan şeylerden biri de, kulak çöpü kullanma alışkanlığı olduğunu belirten cevapla.tv uzmanlarından KBB uzmanı Doç. Dr. Ozan Seymen Sezen kulak çöpü kullananları şu şekilde uyardı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 14-08-2018 01:00 - Güncelleme: 14-08-2018 01:00

Kulak içini kurcalamak, kulak çubuğu gibi cisimlerle içini temizlemek kulağın kendi kendini temizleme mekanizmasını bozduğunu dile getiren KBB uzmanı Doç. Dr. Ozan Seymen Sezen kulak çöpü kullananları uyardı.

Kulak kirlerine en çok sebep olan şeylerden biri de, kulak çöpü kullanma alışkanlığıdır. Nedeni ise, kulak temizleme çöpleri, doğal temizleme mekanizmasını bozduğu için, kulak kirlerinin dışarı atılmasını engeller ve bu kulak kirlerinin kulak yolunda birikmesine sebep olurlar. Kulak çöpü kullanmak, bu yüzden zararlıdır. Kulağınızı temizlemek için yapmanız gereken, banyodan sonra havluyla ya da bir peçeteyle temizlenmesi yeterlidir.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Kulak çubuğu ile kulak temizlemek doğru mu? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro