eposta yazdır zoom+ zoom-

Kudüs kararı sonrası Suudi Arabistan ve İsrail'den kızdıracak adım!

Kudüs kararı sonrası Suudi Arabistan ve İsrail'den kızdıracak adım!

Suudi Arabistan ve İsrail adım atmaya hazırlanıyor. Üst düzey yetkililerin karşılıklı sıcak açıklamaları önümüzdeki günlerde anlaşmaya dönüşebilir. Zira Suudi Arabistan İsrail’le tam diplomatik bağ kurmak için bir "yol haritalarının" olduğunu söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 17-12-2017 10:23 - Güncelleme: 17-12-2017 10:23

Şii-Sünni çatışmasını yeniden hortlatmaya çalışan üst akıl, birleşmesi neredeyse imkaznsız olan iki kutbu bir araya getirmeye çalışıyor.

Suudi Arabistan ile İsrail arasında yaşanan "flörtleşme", bugün Avrupa ile el ele verilerek yönetilmeye çalışılıyor. France 24 televizyonuna mülakat veren Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el Jubeyr, "İran'ın bölgede artan etkisine rağmen Tel Aviv yönetimi ile ilgili herhangi bir diplomatik bağ olmadığını" savundu.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el Cubeyr France 24 televizyon kanalına verdiği bir röportajda, krallığın İsrail'le herhangi bir ilişkisi olmadığını, İran'ın bölgede artan etkisinin iki ülkeyi de ilgilendiren ortak bir endişe olmasına rağmen Tel Aviv ile herhangi bir diplomatik bağ olmadığını söyledi.

YOL HARİTALARI VAR: Jubeyr, iki devletli çözümün desteklendiğini belirtirken, Filistin ve İsrail’in mevcudiyeti konusunda bir uzlaşmaya varıldığı takdirde Riyad’ın İsrail’le tam diplomatik bağ kurmak için bir “yol haritalarının” hazırda olduğunu söyledi.

İSRAİL'LE İLİŞKİLERİN NORMALLEŞMESİ PLANI: Kasım ayı ortalarında Lübnan gazetesi al-Akhbar'da ve el Cubeyr'den, Veliaht Prensi Muhammed bin Salman imzalı, İsrail'le ilişkilerin normalleşmesini konu alan tarihsiz bir mektup yayınladı.

TRUMP'A ÖVGÜ: Suudi Arabistan'ın "flörtöz" tavırları sadece İsrail ile de sınırlı değil. ABD ve Mısır liderleri ile "güç pozu" verildiği günden bu yana ikili ilişkilerini farklı notaya taşıyan Suudi Arabistan, ABD'ye yapay güzellemeler yapmaya devam ediyor.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el Jubeyr, ABD Başkanı Donald Trump'a yönelik övgüler dizerek,“Trump hükümetinin İsrail ve Araplar arasında barışı sağlamak konusunda ciddi olduğuna inanıyoruz” dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kudüs kararı sonrası Suudi Arabistan ve İsrail'den kızdıracak adım! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR15 YORUM
  • hamza 21 Aralık 2017 13:40 yazıklar olsun suud hükümetine.kafirlerden ve yahudilerden medet umuyor.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro