eposta yazdır zoom+ zoom-

Küçük kıza hem taciz hem tehdidi hakim affetmedi

Küçük kıza hem taciz hem tehdidi hakim affetmedi

Erzurum'da akrabasının 8 yaşındaki kızına cinsel tacizde bulunan R. A. isimli çoban 5 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 22-11-2017 11:22 - Güncelleme: 22-11-2017 11:22

ERZURUM'da akrabasının 8 yaşındaki kızına okul bahçesinde cinsel istismarda bulunmakla suçlanan çoban 16 yaşındaki R.A., tutuklu yargılandığı mahkemece 5 yıl 6 ay 20 gün hapis cezasına mahkum edildi.

Olay, geçen 3 Eylül günü meydana geldi. R.A., okulun parkında oyun oynayan akrabasının kızı D.Y.'yi cep telefonunu gösterme bahanesiyle yanına çağırdı. İddiaya göre R.A., daha sonra da kızı, kolundan tutarak, okulun arka tarafına, aydınlatmanın olmadığı bir yere götürdü. R.A., burada cep telefonunu üzerine saklayarak D.Y.'ye arattırmaya başladı. Bu sırada pantolonunu indirerek cinsel organını küçük kıza ellettiren R.A., "Olan biteni kimseye söyleme. Söylersen seni keserim" diye tehdit etti. Kardeşini R.A.'yla gören ağabeyi 11 yaşındaki M.C.Y., eve giderek ailesine bunu söyledi. Küçük kızın da başından geçenleri ailesine anlatması üzerine yapılan şikayetin ardından gözaltına alınan R.A., 9 Eylül'de çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

R.A. hakkında Erzurum 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan dava açıldı. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ilk celsede sanık, mağdur ve avukatları hazır bulundu.

SUÇLAMAYI REDDETTİ

Suçlamaları kabul etmeyen R.A., kendisine iftira atıldığını ileri sürdü. D.Y.'yi hiç görmediğini öne süren eden R.A., anlatımlarının tamamen yalan olduğunu iddia etti.

Mahkemede tanık olarak dinlenen D.Y.'nin ağabeyi M.C.Y. ise gördüklerini şöyle anlattı:

"CİNSEL ORGANINI ELLETTİRİYORDU"

"Olay günü ben evimizin uzağında oyun oynadıktan sonra eve doğru geliyordum. Evin yakınlarında bulunan okulun oraya geldiğimde R.'nin kardeşimi okulun arka tarafına götürdüğünü gördüm. Ben de karanlık olması nedeniyle ne yaptıklarını izledim. R. telefonu arkasına sakladı. Kardeşime telefonu bulması şartıyla oyun oynatacağını söylüyordu. Bir yandan da cinsel organını ellettiriyordu. D.'ye 'Anne babana söylersen seni öldürürüm' dedi. Ben yanlarına gidince ikisi de kaçıp gittiler. Ben daha sonra eve gittiğimde olayı babama anlattım."

Mağdur D.Y.'nin avukatı Kamuran Karahan, çocuk sanığın cezalandırılmasını talep etti.

İlk celsede dosyayı karara bağlayan mahkeme heyeti, R.A.'yı 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan önce 8 yıl hapis cezasına çarptırdı. Mağdurun yaşının 12'den küçük olmasını dikkate alan heyet cezayı 10 yıla çıkardı. Suça sürüklenen çocuk sanığın yaşı nedeniyle mahkeme, 1/3 oranında indirim yaparak cezayı 6 yıl 8 aya düşürdü. İyi hal indirimi uygulayan mahkeme heyeti, çobanı 5 yıl 6 ay 20 gün hapis cezasına mahkum etti. R.A.'ya küçük kızı tehditten de 3 ay 10 gün hapis cezası verildi. Mahkeme, çocuk sanığın hükümle birlikte tahliyesine karar verdi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Küçük kıza hem taciz hem tehdidi hakim affetmedi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 24 Kasım 2017 14:15 Uzun lafın kısası; Çoban Tahliye oldu. Geziyor şu an mahallede. Batsın Adaletiniz.

    CEVAP YAZ 3 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro