eposta yazdır zoom+ zoom-

Kritik bilgilere ulaşıldı! Cinayetin sırrı bu mu?

Kritik bilgilere ulaşıldı! Cinayetin sırrı bu mu?

19 Aralık'ta Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde Rusya Büyükelçisi Karlov'u öldüren Mevlüt Mert Altıntaş'ın bilgisayarında ilginç bilgilere ulaşıldı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 27-03-2017 12:31 - Güncelleme: 27-03-2017 12:31

Avrupa'nın gündemi sarsan Rusya Büyükelçisi Karlov'u öldüren polis memuru Altıntaş’ın bilgisayarında inceleme sürerken kullandığı telefon numarası deşifre edilerek internet ortamında paylaşıldı, hatta bir gay sitesinde “Mevlüt Mert Altıntaş” adına hesap açıldı.

Bu dengeleri sarsan suikast sonrası Emre Uslu’nun da aralarında bulunduğu birçok firari FETÖ’cü, Twitter hesaplarından suikasta ilişkin paylaşımlarda bulunmuştu.

Polis, suikastın ardından Altıntaş’ın telefonu kapalı olmasına rağmen aynı numara tarafından birden fazla arama yapıldığını belirledi. Söz konusu aramanın Belçika’dan gerçekleştiği tespit edildi.

GELECEĞE MEKTUP YOLLAMA

Altıntaş'ı arayan kişinin hakkında yakalama kararı çıkarılan şüphelinin Belçika’da öğrenci olduğu anlaşıldı. Altıntaş’ın bilgisayarında suikasttan yaklaşık 10 gün önce Karlov ile ilgili araştırma yapıldığını tespit ederken  Altıntaş’ın ayrıca, internetten “geleceğe mektup yollama” yöntemlerine baktığı, bu kapsamda ileri tarihli bir mail’in nasıl gönderileceğine ilişkin araştırma yaptığı da belirlendi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Kritik bilgilere ulaşıldı! Cinayetin sırrı bu mu? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro