eposta yazdır zoom+ zoom-

Korkutan uyarı! O ülkeler Türkiye'ye karşı birleşecekler

Korkutan uyarı! O ülkeler Türkiye'ye karşı birleşecekler

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, Ortadoğu'da Türkiye'nin ürkütücü bir senaryoyla karşı karşıya kalabileceğini savundu. Özdağ bazı ülkelerin Türkiye'ye karşı birleşebileceği iddiasında bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 18-12-2017 12:15 - Güncelleme: 18-12-2017 12:15

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, "Bölgede Türkiye'ye karşı, AKP'nin yanlış dış politikasının sonucu olarak tam adı konmamış askeri, siyasi, ekonomik bir bloklaşma var ve bu bloklaşmaya karşı Türkiye yalnız ve hazırlıksızdır, hatta belki de habersizdir." dedi.

Özdağ, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, ABD'nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararının Ortadoğu'da sonu olmayan bir süreci tetiklediğini belirtti.

TÜRKİYE ÜRKÜTÜCÜ BİR SENARYOYLA KARŞI KARŞIYA KALABİLİR: Kudüs ile ilgili gelişme sonrasında ortaya çıkan jeopolitik ortam ve Türkiye'nin çevresindeki bazı aktörlerin ilişkilerine dair endişeleri bulunduğunu vurgulayan Özdağ, Türkiye'nin ürkütücü bir senaryoyla karşı karşıya kalabileceğini savundu.

TÜRKİYE'YE KARŞI BİRLEŞECEK ÜLKELER: Özdağ, "Türkiye'ye karşı İsrail, Yunanistan, Rum kesimi, Ermenistan, terör örgütü PKK, hatta Suudlar ve Mısır'ın dahil olduğu planlı, bir kriz anında oluşabilecek, oldu bittiyle, biz ne olduğunu anlamadan, ciddi kayıplar yaşayabileceğimiz gelişmelerle karşı karşı kalabiliriz. Böyle bir risk var. Doğu Akdeniz'deki güç dengesi ne yazık ki Türkiye'nin aleyhine gelişmiştir. Bölgede Türkiye'ye karşı, AKP'nin yanlış dış politikasının sonucu olarak tam adı konmamış askeri, siyasi, ekonomik bir bloklaşma var ve bu bloklaşmaya karşı Türkiye yalnız ve hazırlıksızdır, hatta belki de habersizdir." ifadelerini kullandı.

BÖLGE ÖNEMLİ GELİŞMELERE GEBE: İsrail, Rum ve Yunan liderlerin son yıllarda çok fazla bir araya geldiğine, ortak tatbikat yaptığına dikkati çeken Özdağ, bölgenin bazı önemli gelişmelere gebe olduğunu, Türkiye'nin "uyanık" davranması gerektiğini söyledi.Yunanistan, Rum kesimi ve Mısır arasında da temas bulunduğunu, Ermenistan'ın protokollerden çekilme tehdidi yaptığını ve PKK'nın bu devletlerin hepsiyle iş birliğinin olduğunu anlatan Özdağ, "Ege ve Akdeniz'deki herhangi bir askeri gerilimde kendimizi birden kurtlar tarafından çevrelenmiş olarak bulabiliriz." diye konuştu.

BİR ÇATIŞMA OLABİLİR: ABD'deki düşünce kuruluşu Rand Corporation'ın "Türk ve Amerikan orduları arasında bir çatışma ihtimalinin artık imkan dışı olmadığını" yönünde bir rapor yayınladığını anlatan Özdağ, böyle bir ortamdan geçerken Doğu Akdeniz'deki gelişmeler üzerinde ciddiyetle durulması gerektiğini vurguladı.

İhanetleri ortaya çıktı! Kudüs'e bunun için tepki göstermemiş

ABD ile ilgili İsrail'i karıştıran Kudüs detayı!

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Korkutan uyarı! O ülkeler Türkiye'ye karşı birleşecekler haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR45 YORUM
  • Misafir 21 Aralık 2017 12:51 Bu söylediğin ülkeler zaten yıllardır bizimle uğraşıyor.şimdiye kadar ülkemizi yıkamadılar.rahat ol ıyı parti bundan sonrada bişey yapamazlar

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro