eposta yazdır zoom+ zoom-

Korkutan uyarı! Marmara'da 6 metrelik tsunami olacak

Korkutan uyarı! Marmara'da 6 metrelik tsunami olacak

Prof. Dr. Şükrü Ersoy, 15 yıl içinde meydana geleceği ileri sürülen İstanbul depremiyle ilgili "Marmara, kapalı deniz olmasına rağmen tsunami tehlikesi barındırıyor" dedi ve ekledi: Dalga yüksekliği 3 ile 6 metre arasında olabilir. Bu da sahildeki bütün arabaların denize çekilmesi anlamına gelir.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 31-08-2018 10:47 - Güncelleme: 31-08-2018 10:47

İSTANBUL depremiyle ilgili Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Doğa Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı Jeolog Prof. Dr. Şükrü Ersoy'dan korkutan uyarı geldi. 15 yıl içinde meydana geleceği ileri sürülen İstanbul depremiyle ilgili Ersoy, deprem sonrası Marmara'da 3 ila 6 metre yüksekliğinde tsunami olacağını, sahildeki bütün arabaların denize düşeceğini, tsunaminin Ataköy'ün sonuna kadar ilerleyeceğini söyledi.

KONUNUN UZMANI OLARAK SÖYLÜYORUM... "Olası İstanbul depremi, büyük ihtimal Marmara Denizi'nde olacak. Tsunami benim uzmanlık alanlarımdan bir tanesi" ifadesini kullanan Ersoy, "Bu konuda yetkin ve uzman biri olarak şunu söyleyebilirim: Marmara, kapalı deniz olmasına rağmen tsunami tehlikesi barındırıyor" diye konuştu. Ersoy, şöyle devam etti:

1 METRELİK DALGA SAHİLİ YUTAR... "Dalga yüksekliği Marmara'da 3 ile 6 metre arasında olabilir. Ama bir metrelik bir tsunami dalgasının İstanbul sahillerinden yüz metre içeri girmesi, sahildeki bütün arabaların denize çekilmesi anlamına geliyor. Bu yetmez mi?"

ATAKÖY'ÜN SONUNA KADAR ULAŞIR... "Mesela Ataköy dümdüz bir yer. Suyun önünde duvar olacak hiçbir şey yok. Tsunami dalgası Ataköy'ün sonuna kadar ilerleyecektir. Binalar sağlam olabilir ama deprem sonrası dışarı çıkmış insanlar sokağa taşan dalgalardan etkilenebilir. Tsunami dalgasıyla insanlar ölebilir."

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Korkutan uyarı! Marmara'da 6 metrelik tsunami olacak haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 31 Ağustos 2018 11:38 KÜLLÜ YALAN MARMARADA YAN AKINTININ ALTINDA TERS AKINTI VAR TUSUNAMI PUSULU HAVALARI SEVER ORDA PUSU MUSU YOK BIZE DERLER MARÎ MARİLİ 6 METRE TUSÎNİN ÜZERÎNDEN Bİ OTARAFA Bİ BU TARAFA ATLARIZ

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro