SON DAKİKA

eposta yazdır zoom+ zoom-

Komandolar vurdukça PKK telsizlerinden isyan yükseliyor!

Komandolar vurdukça PKK telsizlerinden isyan yükseliyor!

Türk Silahlı Kuvvetleri ve polisin yurtiçi ve yurtdışındaki operasyonlarında büyük kayıplar veren PKK’daki çöküşün hızlanması teröristlerin telsiz konuşmalarına yansıdı. Kandil'e isyan mesajları ortalığı yıkıyor...

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 01-11-2017 08:06 - Güncelleme: 01-11-2017 08:06

Türk Silahlı Kuvvetleri ve polisin yurtiçi ve sınır ötesinde sürdürdüğü başarılı operasyonlarda büyük kayıp veren terör örgütü PKK'da çözülmenin hızlandığı kaydedildi. Teröristlerin son dönemlerde artan operasyonlar nedeniyle psikolojik çöküş içerisinde olduğu belirlenirken, teröristlerin telsiz konuşmaları da çözülmeyi gözler önüne serdi.

Telsiz konuşmalarında teröristlerin verdikleri toplu kayıplardan, eylem zeminini kaybetmelerinden ve şehirlerde aldıkları darbelerden yakındıkları; Carcella, Kato, Herekol ve Zap alanlarında kontrol zafiyeti yaşadıklarını itiraf ettikleri kaydedildi.

KOKOZER DAĞI'NA BAYRAK DİKİLMESİ YIKTI!

Sabah gazetesinin haberine göre, son olarak Kuzey Irak'taki teröristlerin sızdığı Kokozer Dağı'na Türk bayrağının dikilmesi sonrası teröristler örgütün üst yönetimine isyan etti. Güvenlik güçlerinin Diyarbakır'da örgüte ağır darbe indirmesinden duydukları endişeyi dile getiren teröristler telsiz konuşmalarında, en ağır kaybı Mardin'de verdiklerini Salih Kaplan ve Hacire Tanhan gibi örgütün sözde yöneticilerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda kayıp olduğunu söyledi. Teröristler çözülmeyi engellemek için şehir yapılanması YPS'ye ağırlık verilmesi gerektiğini anlattı.

ELEBAŞLARI TEHDİTLE İKNA ETMEYE ÇALIŞIYOR

Telsiz konuşmalarına örgütün Ege- Akdeniz bölgesine terörist kaydırma planının güvenlik güçleri tarafından engellenmesinin şoku da yansıdı. Teröristleri Ege-Akdeniz bölgesine aktaracak 6 terör işbirlikçisi organizatör ise yakalandı. Motivasyon kaybı yaşayan örgüt elemanları elebaşları tarafından tehditle ikna edilmeye çalışılıyor. 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Komandolar vurdukça PKK telsizlerinden isyan yükseliyor! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • hakkı 01 Kasım 2017 09:27 satılmaya müsait o kadar çok insan varki vur vur bitmiyorlar.

    CEVAP YAZ 3 4

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro