eposta yazdır zoom+ zoom-

Kızılay'dan eşcinsellerle ilgili açıklama

Kızılay'dan eşcinsellerle ilgili açıklama

Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar'dan eşcinsellerden neden kan bağışı almaklarıyla ilgili açıklama geldi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 24-12-2014 04:02 - Güncelleme: 27-10-2015 12:04

Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, eşcinsellerden neden kan almadıklarını katıldığı bir televizyon programında açıkladı. “Eşcinseller kan verme konusunda risk grubundadır. AIDS virüsü eşcinsellerde yoğun olarak gözükür” açıklaması yapan Prof. Dr. Akar’ın bu açıklaması tartışmalara neden oldu.

‘EŞCİNSELLİKLE DERDİMİZ YOK’

“Biz kanda bir virüs olup olmadığını tahlil ediyoruz. En modern yöntemleri kullanıyoruz” diyen Ahmet Lütfi Akar’ın tepki çeken açıklaması şöyle: “Altyapılarımız yenilendi. Ama ne yaparsanız yapın kan nakillerinde mutlaka bir virüs kapma ihtimali vardır, milyonda bir bile olsa. Bunu azaltmanın bir yolu vardır. Kendisinden şüphe eden kişi bunu deklare eder. Bizim kimsenin eşcinselliğiyle, biseksüelliğiyle, heteroseksüelliğiyle hiçbir derdimiz yok. Yalnız eşcinseller kan verme konusunda risk grubundadır. AIDS virüsü eşcinsellerde yoğun olarak gözükür ve eşcinsel ilişkiyle başkalarına bulaşır veya kan yoluyla bulaşır. Eşcinsel diye kanında bir şey çıkacak diye yok.”

Program sunucusunun “Tepki alıyor musunuz?” sorusu üzerine Akar, “Bu bilimsel bir gerçeklilik olduğu için eşcinsellerden şu ana kadar bir tepkiyle karşılaşmadık. Afrika’ya gidip gelenlerden de kan almıyoruz. Bu insani bir durum. Çünkü sizden aldığımız bir ünite kanı 3 kişiye veriyoruz. 3 kişiye şifa oluyor. Geçmişte, başımıza gelen hadiselerde maalesef kanı veren kişilerde bu tür durumları tespit ettik. Biseksüellik, eşcinsellik tespit ettik” dedi.

 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Kızılay'dan eşcinsellerle ilgili açıklama haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Cem Işık 24 Aralık 2014 15:28 Kimin eşcinsel olduğunu nasıl anlayacaklarmış ?

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro