eposta yazdır zoom+ zoom-

KİT'ler kadroya girecek mi, 50 bin KİT kadro son haberi

KİT'ler kadroya girecek mi, 50 bin KİT kadro son haberi

KİT'ler kadroya girecek mi, 50 bin KİT çalışanı ne zaman kadroya girecek son haberler neler merak konusu oldu. Binlerce taşeron işçinin kadroya geçmesinden sonra gözler KİT'lere yani Kamu İktisadi Teşebbüsü'ne çevrildi. 50 bin KİT'e kadro konusunda henüz hükümet kanadından resmi bir açıklama yok.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 04-04-2018 09:50 - Güncelleme: 04-04-2018 09:50

KİT'lere kadro verilecek mi, 50 bin KİT son durum nedir soruları taşeron işçilere verilen kadro sonrası tekrar gündeme geldi. KİT yani  Kamu İktisadi Teşebbüsü olarak adlandırılan çalışanlar kadro bekliyor. Şu ana kadar KİT'lerle ilgili herhangi bir kadro haberi gelmedi. 

50 bin KİT'e kadro konusunda en son Mehmet Şimşek konuşmuş ve şunları söylemişti...

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, katıldığı bir canlı yayında taşerona kadroda KİT'lerde dahil edilecek mi sorusu için "KİT'lerin taşerona kadroya dahil edilmesi son derece yanlış olur" demişti.

KİT NEDİR: KİT, yani Kamu İktisadi Teşebbüsü olarak adlandırılabilir. KİT'ler, devletin bir girişimci olarak iktisadi faaliyetlerde bulunmak üzere kurmuş olduğu işletmelerdir. Kamu işletmeciliği, gelir sağlama gibi mali amacın yanında, gelir dağılımına müdahale, ekonomide istikrar sağlama ve öncülük etme, geri kalmış yöreleri kalkındırma gibi ekonomik veya sosyal amaçların gerçekleştirilmesine de yönelim olabilir.

KİT'İN SERMAYESİ KİME AİT: Önceleri sermayelerinin tamamı devlete ait olurken, daha sonraları yapılan yasal bir değişiklikle özel kesimle ortaklık şeklinde kurulmalarına izin verilmiş ve bundan sonra sayıları hızla artmıştır. Önceleri özel sermaye birikiminin ve müteşebbis sınıfının oluşmasına yardımcı olmak amacıyla kurulan KİT’ler, sonraları süreklilik kazanmış ve Türk ekonomisi içinde ağırlıklı br yer tutmaya başlamıştır.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN KİT'ler kadroya girecek mi, 50 bin KİT kadro son haberi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Misafir 07 Nisan 2018 09:40 sayın mehmet şimsek senin o koltukta oturmanda son derece yanlış kafanı yorma o kabinede tek istemediğim kişi sen sin istafa senin için en hayırlsı

    CEVAP YAZ 0 4

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro