eposta yazdır zoom+ zoom-

Kırıkkale Başsavcısı görevden alındı! Sebebi Çakıcı mı?..

Kırıkkale Başsavcısı görevden alındı! Sebebi Çakıcı mı?..

Hakimler ve Savcılar Kurulu, Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı Erdoğan Bayrakdar'ı görevden aldı. Bayrakdar, tenzili rütbe ile Ankara'ya savcı olarak atandı. HSK kararının Kırıkkale Keskin Cezaevi'nde kalan Alaaddin Çakıcı ile ilgisi var mı?..

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 02-07-2018 16:31 - Güncelleme: 02-07-2018 17:30

HAKİMLER ve ve Savcılar Kurulu (HSK) Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı Erdoğan Bayrakdar'ı görevden alarak Ankara Cumhuriyet Savcılığına atadı. Alınan bilgiye göre, HSK Birinci Dairesi, Keskin T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda hükümlü olarak bulunan Alaaddin Çakıcı'nın basında yer alan açıklamaları üzerine resen inceleme başlattı. 

Kurul, Bayrakdar'ın Kırıkkale Başsavcılığı görevinden alınarak, Ankara Cumhuriyet Savcılığına atanmasına karar verdi. Bayrakdar'ın yerine, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz getirildi. Ayaz'dan boşalan Ordu Cumhuriyet Başsavcılığına, daha sonra atama yapılacağı öğrenildi. 

Kırıkkale Keskin Cezaevi'nde kalan Alaaddin Çakıcı'nın son dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Karar yazarlarına yönelik tehditleri ile gündeme gelmişti. Son olarak Alaaddin Çakıcı'ya, tedavisinin sürdüğü Keskin Devlet Hastanesi'nde sağlık kurulu raporuyla 'sınırsız ziyaretçi' izni verildiği ortaya çıkmıştı. 

Alaattin Çakıcı esrarı! 2 gün arayla Erdoğan'a dediğine bakın

Karar Gazetesi sahibi Mehmet Aydın ve yazarları için Çakıcı'dan yeni emir

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kırıkkale Başsavcısı görevden alındı! Sebebi Çakıcı mı?.. haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Misafir 02 Temmuz 2018 18:21 Bu ülkede tüm günahlar memurlarındır.Devleti sadece memurlar batırır. Siyasilerin, iş adamlarının, sanatçıların hiç günahı olmaz(!)

    CEVAP YAZ 0 5

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro