YAZARLAR

Ümit SAMİMİ

Ümit SAMİMİ

umitsamimi@gmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 10 Nisan 2017 08:37 - Güncelleme: 10 Nisan 2017 08:38

Kimyasal silahlarla imaj çalışması

Kurtuluş Savaşı döneminde Yunan’a silah veren, örgütleyen, askerlerini eğiten, finanse eden ülke İngiltere’dir.

1915 olayları esnasında Ermeni çetelerini kuran, onları silahlandıran, üzerimize salan İngilizler’dir.

Dönemin Osmanlı vilayeti olan bugünkü Arap topraklarında halkı Osmanlı’ya kışkırtan, Arap milliyetçiliğini yeşerten, sözüm ona “Büyük Arap İmparatorluğu” vaadiyle Arapları kandıran İngilizler’dir.

Tek tek saymaya ne bu sayfa yeter ne de içinde bulunduğumuz vakit. Yüzyıllardır bize her türlü oyunu oynayan bizatihi İngilizler’dir fakat biz milli düşman olarak kendimize, sınır komşularımızı belirlemişizdir. Nerde bir Yunan görsek denize dökmeye niyetleniriz, nerede bir Ermeni görsek ağzımıza gelen her sözü sarfetmek geçer içimizden fakat Laleli’de bir İngiliz görmeyelim. Hemen konuşmak, sohbet etmek isteriz, hem hal oluruz.

Tabi ki herkes için geçerli değildir bu durum lakin çoğumuzun tavrı, eğilimi bu yöndedir.

Japonya’ya nükleer bombaları atıp, aynanda onbinlerce insanı, genç yaşlı, kadın çocuk demeden katleden Amerikadır fakat Japon’ların en güçlü müttefiki Amerikalılardır, en büyük ticari ortakları Amerikalılardır.

Vietnam’da, Afganistan’da, Irak’ta ve dünyanın başka bir çok yerinde milyonlarca insanı canice katleden yine Amerika’dır.

Bugün müslüman liderler koltuklarına oturmuş, Suriye’deki insan kıyımını Trump’ın durdurmasını bekliyor.

Peki Amerikalılar bu fırsatı kaçırır mı? Tıpkı yukarıdaki örneklerde olduğu gibi imaj yenileyebilmek için daha iyi fırsat var mıdır?

İslam coğrafyasındaki en büyük katliamları yapanların, en travmatik tecavüzleri edenlerin beklediği fırsat ayaklarına kadar gelmiş durumda. Esad yarım milyondan fazla insanı öldürüp, milyonlarca insanın öz vatanından göç etmesine sebep olurken sessiz sedasız olayları izleyenlerin kurtarıcı olarak beklenmesini sağlayan kimyasal silahlar, uluslar arası toplumda katillerin görünümlerini değiştirebileceği sanırım en kullanışlı materyal.

Önceden haber verip, bir kereye mahsus olmak üzere Esad rejimini vurarak, müslümanların kahramanı olabilmek ne kadar kolay ki.

Sanki elinde kamera olana “İnsan haklarına karşı duyarlıymışız gibi çek” der gibi poz vermek ne kadar kolay ki.

Vesselam.
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kimyasal silahlarla imaj çalışması yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Erol Baron 16 Nisan 2017 11:09 Bana cevap veren vatandaş (Eyüp bey olabilir) dinle... Bizim rezidansa yakın bir yerde Avukatlar Sitesi adında bir site var ve adından da anlaşılacağı gibi bu sitede avukatlar oturuyor. Şimdi yere düşmemek için bir yere sıkı tutun ve dinle... Avukatların hepsi birbirleriyle davalı... Evet hepsi.... Bu yetmedi mi?.... O zaman işte 2. bomba.... Başkanı olduğum sitede oturanlara -oturum ruhsatı- almayın, bu yükümlülük müteahhide aittir dedim. Rezidansta oturan yabancılar hepsi benim yanımda saf tuttu, "eğitimleri" nedeniyle yanımda olacaklarını zannettiğim --cahil mi desem sırık mı desem-- öğretmenler ve bir de asker emeklisi maalesef müteahhidin yanında yer aldılar. Bizim sitede otursaydın, eminim sende onların yanında yer alacaktın. Ben Türkleri aşağılamıyorum ama maalesef gerçek bu. Bilgiçliğe gelince, ben kendimi bilgiç değil, şanslı biri olarak niteliyorum. Allah bana yürü dürüst kulum dedi bende yürüdüm ve ülkemi de yürütmek ve "dürüstleştirmek" istiyorum, hepsi bu.

    CEVAP YAZ 0 0
REKLAM
Ümit SAMİMİDİĞER YAZILARIÜmit SAMİMİ
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro