eposta yazdır zoom+ zoom-

Kilo almanın nedenleri nedir?

Kilo almanın nedenleri nedir?

Fazla kilolar, sadece estetik problemlere yol açmakla kalmayıp; diyabet, kalp hastalıkları ve bazı kanser türlerine de neden olduğunu biliyor musunuz? Diyetisyen Neslihan Aktepe, kilo almanın tek nedeni fazla yemek mi? sorusunu cevapla.tv izleyenlerine açıklıyor.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 19-07-2018 15:00 - Güncelleme: 19-07-2018 15:00

Fazla kilolar genellikle hareketsiz yaşam tarzı ve yüksek kalorili beslenme alışkanlığından kaynaklanıyor gibi görünse de bunlara ek olarak önemsenmeyen farklı sebepler de kilo alımına neden olmaktadır. Diyetisyen Neslihan Aktepe, cevapla.tv'ye anlattı. 

Hatalı yemek dediğimiz yağlı glisemik indeksi yüksek olanlarda çoğunlukta tercih ediliyor olabilir. İnsülin direnci veya hipotroidi olabilir. Hareketsiz bir yaşantı ciddi bir etkendir. Aile genetiği %45 civarında etkilidir. Esas sorun hala yapılmayanlardadır. Kişinin duygusal açlık çekiyor olması da kilo aldıran etkenler arasında önemli bir yere sahiptir.

Kaynak: cevapla.tv 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Kilo almanın nedenleri nedir? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro