eposta yazdır zoom+ zoom-

Kılıçdaroğlu'ndan Esed teklifi! İdlib için görüşülmeli...

Kılıçdaroğlu'ndan Esed teklifi! İdlib için görüşülmeli...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İdlib'te yeni bir katliamı önlemek için Türkiye'nin, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüşmesi gerektiğini iddia etti.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 07-09-2018 08:22 - Güncelleme: 07-09-2018 09:39

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendi halkının katili Beşşar Esed ile Türkiye'yi aynı masaya oturtma ısrarını sürdürüyor. Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüşmesi gerektiğini söyledi.

BELLİ İLKELER ÇERÇEVESİNDE İLİŞKİ... Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ın sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, olası bir İdlib operasyonuyla ilgili olarak, "Türkiye iki şey yapmalı bunlardan birincisi şu; Esad rejimiyle düşmanlıktan vazgeçip Esad rejimiyle İdlib'deki sorunun çözümü konusunda temasa geçmeli, belli ilkeler çerçevesinde temasa geçmeli" dedi. 

BİZİM ÇIKARIMIZA ÇÖZÜLMESİ İÇİN... Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Çünkü Suriye'nin birliği bütünlüğü özellikle toprak açısından çok önemli. Esad artık iç savaşta galip geldi, kazandı. ABD, dünya da artık bunu kabul ediyor. Dolayısıyla Türkiye'nin de bu bağlamda İdlib sorununun Türkiye'nin de çıkarları lehine çözülmesi açısından Esad ile bir görüşme yapmasında büyük yarar var."

ABD, RUSYA VE İRAN'A 'GÖÇ'Ü ANLATMALIYIZ... "İkincisi; Rusya'ya, Amerika'ya ve İran'a olası bir göç akının Türkiye için doğuracağı riskleri anlatmalı ve dolayısıyla bu göçün önlenmesi konusunda İdlib ile ilgili verilecek mücadelede Türkiye'nin tezlerinin yakından dinlenmesi gerektiğini onlara anlatmalı."

'ESED ONU YAPARSA KENDİ AYAĞINA SIKAR'... Esad'ın kimyasal silah kullanmasının, kendi ayağına kurşun sıkması anlamına geleceğini belirten Kılıçdaroğlu, devamında şunları kaydetti: "Çünkü artık iç savaşı kazanan bir aktör. Rusya'nın, Amerika'nın, İran'ın desteğiyle zaten galip geldi. Bütün o radikal grupları büyük ölçüde İdlib hariç temizledi. Dolayısıyla bu ortamda kimyasal silah kullanması demek ayağına kurşun sıkması demektir ve insani açıdan sonuçları felaket olur. Umarım böyle bir hata yapmaz."

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Kılıçdaroğlu'ndan Esed teklifi! İdlib için görüşülmeli... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR33 YORUM
  • YEMUŞUN OĞLU FİKRİNİ KENDİNE SAKLA 07 Eylül 2018 11:15 KENDİ HALKINA SOYKIRIM UYGULAYAN,YERİNİ YURDUNU BIRAKIP KAÇMAYA MECBUR BIRAKAN KATİL ESEDLE NE GÖRÜŞECEKSİN KILIÇDAROĞLU.SENİN KANIN ESEDLE AKRABA OLABİLİR AMA TÜRK MİLLETİ TÜKÜRDÜĞÜNÜ YALAMAZ.

    CEVAP YAZ 1 6
KİMDİR ?
Kemal Kılıçdaroğlu
KEMAL KILIÇDAROĞLU KİMDİR?

Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde doğan Kemal Kılıçdaroğlu, ilk ve ortaöğrenimini Erciş, Tunceli, Genç, Elazığ gibi Anadolu'nun çeşitli yerlerinde yaptı. Yükseköğrenimini yapmak için girdiği Ankara İktis

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro