eposta yazdır zoom+ zoom-

Kılıçdaroğlu'ndan ABD'nin skandal kararına sert tepki!

Kılıçdaroğlu'ndan ABD'nin skandal kararına sert tepki!

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararını eleştirerek, "Trump'ın yaptığı açıklama Ortadoğu’ya atılan tahrip gücü yüksek bir bombadır. Tam tersine barışı engelleyen, kan dökülmesini öngören bir bombadır" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-12-2017 15:48 - Güncelleme: 07-12-2017 15:48

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İngiliz İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn ile görüştü. Kılıçdaroğlu, ''Trump’ın dün yaptığı açıklama Orta Doğu’ya atılan tahrip gücü yüksek bir bombadır.'' dedi.

Kılıçdaroğlu Londra’da gazetecilere yaptığı açıklamada “Filistin konusu aslında dünyanın ortak sorunu. Yıllardır çözülememiş bir sorun ama sorunun çözümü konusunda BM’de ve değişik çevrelerde önemli katkılar vardı. İsrail ile Filistin arasındaki sorunun çözümü Ortadoğu’da barajın gelmesi için çok ama çok önemliydi. Önemli çalışmalar yapıldı ve her şeye karşı önemli bazı adımlar atılıyordu. Trump’ın dün yaptığı açıklama Orta Doğu’ya atılan tahrip gücü yüksek bir bombadır. Tam tersine barışı engelleyen kan dökülmesini, ön gören bir bombadır.'' dedi.

''ORTA DOĞUDA FAZLA KANIN AKMASINA NEDEN OLACAK'': ''Bu açıdan herkesin durumu sakin bir biçimde ve dikkatle değerlendirmesi lazım.'' diyen CHP Lideri, ''İslam dünyasına da İsrail’in de bu konuyu geleceği düşünerek değerlendirmesi gerekir. İki devletli bir çözüm. Evet hiç kimsenin buna itiraz etmemesi gerekir. Filistin’in bağımsızlığı toprak varlığı herkes tarafından kabul edilmelidir. İki devletli bir çözüm konusunda herkes elinden gelen çabayı göstermelidir. Filistin sorunu her şeyden önce bizim sorunumuzdur. Bizim gençlerimiz Filistin topraklarında topraklarında yatıyor. Ve biz Filistin sorununa büyük ama büyük önem veriyoruz. Sorun çözülmeli barış süreci içinde çözülmeli. Ortadoğu’da kanın gözyaşının akmasını önlemek varken neden sorunun ortasına bomba atıyorsunuz, neden sorunu büyütüyorsunuz? Trump ABD’deki sıkışmışlığını bu yöntemle gidermeye çalışıyor. Ama bu yöntem Ortadoğu’da daha fazla kanın akmasına neden olan bir yöntem.” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kılıçdaroğlu'ndan ABD'nin skandal kararına sert tepki! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Komünist Kannı 07 Aralık 2017 18:03 Şimdi iki çember sakallı orada burada Amerikan ve İsrail bayrağı yakarlar!... İslami Medya Büyük sert Tepki derler!

    CEVAP YAZ 3 4

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro