eposta yazdır zoom+ zoom-

Kılıçdaroğlu'na açık açık söyledi koltuğu bırak

Kılıçdaroğlu'na açık açık söyledi koltuğu bırak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na istifa çağrıları sürüyor. Muharrem İnce'nin etrafında toplananların arasına CHP onursal kurul üyesi Önay Alpago da katıldı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 27-06-2018 08:26 - Güncelleme: 27-06-2018 08:32

CNN Türk'teki Neler oluyor? programının konuğu Önay Alpago, Kılıçdaroğlu'nun koltuğu Muharrem İnce'ye teslim etmesi gerektiğini belirtti.

"GENEL BAŞKANLIĞI İNCE'YE BIRAKSIN"
Alpago, "Kemal Kılıçdaroğlu benim genel başkanım. Çok da saygı duyduğum ve sevdiğim bir insan. Ancak oturma eylemlerine ya da kurultay taleplerine gerek kalmadan, CHP üyesi ve onur kurulu üyesi olarak benim fikrim; kendisi bir kurultay yapmalıdır." dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun koltuğunu bırakması gerektiğini belirten Alpago, "Bu noktada başarı göstermiş, toplumun sevdiği, kucakladığı ve inandığı bir kişiye yani İnce'ye genel başkanlığı kendisi teklif etmelidir. Ya da önünü açmalıdır." şeklinde konuştu.

ÖNAY ALPAGO KİMDİR?
Karadeniz Ereğlisi'nde doğan Önay Alpago, 1969 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Daha sonra SHP'de siyaset yapmaya başlayan Alpago, SHP Karadeniz Ereğlis İlçe Başkanlığı yaptı. Parti Meclisi ve MYK üyeliğine seçilen ve SHP genel başkan yardımclığı da yapan Alpago, Kadın Aile ve Sosyal Hizmetlerden Sorumlu Devlet Bakanlığına getirildi. 

2008 yılında CHP Parti Meclisi üyeliğine seçilen Alpago, 2010 yılına kadar sürdürmüştür. 18 Aralık 2010 tarihli CHP kurultayında tekrar Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu kontenjanından Parti Meclisi üyeliğine seçilmiştir. Ayrıca 2010 yılı sonu itibarıyla İstanbul Barosu'nca Türkiye Barolar Birliği196 delegeliğine seçilmiştir. Önay Alpago, evli ve iki çocuk annesidir.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Kılıçdaroğlu'na açık açık söyledi koltuğu bırak haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR18 YORUM
  • Misafir 27 Haziran 2018 15:49 Ne yazıkki, aydın geçinen, demokrat geçinen bir sonraki olacağı göremiyor.yetmez ama evetçilerden biri önay hanım.bakın yandaş medya ince gelsin diye kampanya başlatmışlar, sizce ne ifade ediyor nu durum.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro