eposta yazdır zoom+ zoom-

Kılıçdaroğlu ve işadamı arasında asgari ücret polemiği

Kılıçdaroğlu ve işadamı arasında asgari ücret polemiği

MANİSA’da işadamlarıyla buluşan Kemal Kılıçdaroğlu ile bir iş adamı arasında ‘Asgari ücret' polemiği yaşandı. CHP'nin 'Asgari ücreti '2 bin 200 TL yapacağız’ söylemine tepki gösteren işadamına partililer de araya girince ortam gerildi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 08-06-2018 15:22 - Güncelleme: 08-06-2018 15:22

Manisa’da iş dünyasıyla buluşan CHP Genel Başkanı programının sonunda bir işadamıyla asgari ücret polemiği yaşadı.  Bir dizi ziyaretler için Manisa’ya gelen CHP Gernel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Manisa Ticaret ve Sanayi Odasında iş dünyası ile buluştu.

ÜZERİMİZE BİR YÜK DAHA BİNECEK: İş dünyasına getirecekleri yenilikleri ve üretime yönelik Türkiye hedeflerinden bahseden Kılıçdaroğlu programını bitirip kürsüden ineceği sırasında işadamı İsmail Günhan’ın ‘Size bir soru sormak istiyorum demokrasi adına, hep demokrasiden bahsediyorsunuz ya. Asgari ücret 2 bin 200 TL olacak diyorsunuz. Bu rakamın yani 600 liralık artışın işverene vergisiyle birlikte yansıması bin TL olacak. Ne kadarını siz karşılayacaksınız? Üzerimize bir yük daha binecek. Manisa’nın işçi sorunu yok hatta işçi bulamıyoruz. Şuanda Manisa’da 20 bin işçi açığı var. Ben işletmeme işçi bulamıyorum şuanda 50 işçiye ihtiyacı var” dedikten sonra partililerden bazıları ‘Biz sana hemen 50 işçi gönderelim’ diyerek cevap verince ortam gerildi.

KILIÇDAROĞLU'NUN YANITI: Araya Kılıçdaroğlu girip ortamı sakinleştirerek, “Bir, vergi ödemeyeceksiniz, ücretlinin vergisini ödemeyeceksiniz. Kurtuldunuz mu vergiden, bu teşvik mi, teşvik. Bir işçi için ne kadar vergi ödeniyor, yüzde 25, bunu ödemeyeceksiniz. İşçiyle ilgili vergiyi siz ödemeyeceksiniz. Vergisiz diyoruz ya, kemik diyoruz ya. Vergi ödemeyeceksiniz. İki, sıfır faizli kredi veriyor muyuz? Vergi ve prim borcu olmamak kaydıyla bir yıl süreyle sıfır faizli kredi veriyoruz. Daha ne istiyorsunuz?” diye cevap vermesi partililer tarafından uzun süre alkışlandı.

İşadamı Günhan'ın, "Ben kredi istemiyorum. Ben destek istemiyorum bu artıştaki payın ne kadar olacağını net bir şekilde istiyorum” diyerek karşılık vermesi üzerine Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Gayet net söyledim. Asgari ücret net 2 bin 200 TL olacak, işçinin vergisini ödemeyecek. Bu kadar basit.” Kılıçdaroğlu daha sonra alkışlar arasında salondan ayrıldı.

PAYLAŞ tw fb
Kaynak : İHA

YORUM YAZIN Kılıçdaroğlu ve işadamı arasında asgari ücret polemiği haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR13 YORUM
  • Misafir 08 Haziran 2018 18:47 Senin vereceğin asgari ücreti de istemiyoruz Kılıçdaroğlu, seninsevmiyoruz senden olanlarında sevmiyoruz

    CEVAP YAZ 10 10
KİMDİR ?
Kemal Kılıçdaroğlu
KEMAL KILIÇDAROĞLU KİMDİR?

Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde doğan Kemal Kılıçdaroğlu, ilk ve ortaöğrenimini Erciş, Tunceli, Genç, Elazığ gibi Anadolu'nun çeşitli yerlerinde yaptı. Yükseköğrenimini yapmak için girdiği Ankara İktis

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro