eposta yazdır zoom+ zoom-

Kılıçdaroğlu olay sözleriyle ilgili ilk kez konuştu

Kılıçdaroğlu olay sözleriyle ilgili ilk kez konuştu

Abdulkadir Selvi, Alman Focus dergisine Türkiye'yi şikayet etmekle suçlanan Kılıçdaroğlu'nun eleştirilere verdiği yanıtı köşesinde aktardı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-08-2017 08:45 - Güncelleme: 12-08-2017 08:45

Hükümet, Kılıçdaroğlu'nun Alman FOCUS Dergisi'ne yaptığı açıklamada "Türkiye'de kimsenin can ve mal güvenliği yok" sözlerini eleştirdi.

FOCUS: CHP RÖPORTAJA ONAY VERDİ

Alman Focus dergisi, tekzip gönderildiği iddia edilen röportajın CHP onayıyla yayımlandığını açıkladı.

Tartışmalar sürerken, Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi'ye konuşan Kılıçdaroğlu, "OHAL döneminde kimsenin can ve mal güvenliğinin olmadığını söyledim" dedi.

Kendisine karşı bel altı kampanya yürütüldüğünü savunan Kılıçdaroğlu eleştirilere böyle yanıt verdi:

"OHAL VARKEN CAN GÜVENLİĞİ YOK"

(Focus dergisindeki mülakat) Benim, ‘Türkiye’de Alman turistler için can ve mal güvenliği olmadığı’ dediğim şeklinde sunulmuştu. Böyle bir ifade söz konusu değil, olamaz da. Ancak ben Türkiye’de hukuk devletinin olmadığını, OHAL döneminde kimsenin can ve mal güvenliğinin olmadığını sadece o dergiye söylemedim. Ben bunu TBMM’de 4 genel başkanın olduğu oturumda da söyledim. Ben bunu her salı günü grup toplantısında da söyledim. Ben bunu işadamlarının, sanayicilerin karşısında TOBB’da da söyledim.

DEMEYE DEVAM EDECEĞİM

Başbakan Sayın Binali Yıldırım da vardı, sayın bakanlar da. Söz konusu Alman medyası olunca inanmadığım şeyleri mi söylemeliydim? Buradaki amaç Adalet ve Kalkınma Partili Ayhan Oğan’ın, Türkiye Cumhuriyetimizle ilgili söylediklerini gündemden düşürmek. Bunun için tamamen bana karşı bel altı bir kampanya yürütüyorlar. OHAL devam ettiği sürece Türkiye’de can ve mal güvenliği yoktur demeye devam edeceğim.

RÖPORTAJDA NE VARDI?

Alman muhabirin “Bir araştırmaya göre Almanların yüzde 90’ı Türkiye’de tatil yapmak istemiyor; çünkü yanlış bir tişört veya yanlış bir fıkra yüzünden tutuklanmaktan korkuyorlar. Bu korku yerinde bir korku mu?” sorusuna Kılıçdaroğlu böyle yanıt vermişti:

“Maalesef böyle bir havanın gerçekten olduğunu tespit ediyorum. Ben uzun zamandır Türkiye’de şu an hiç kimse için güvenlik garantisi olmadığını, ne can ne de mal güvenliği olduğunu söylüyorum.”

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kılıçdaroğlu olay sözleriyle ilgili ilk kez konuştu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR23 YORUM
  • Baba Tahir 13 Ağustos 2017 14:05 Kıvırmak için akşamı geçti, bir hafta bekledi. İyice pişi bu adam. Çarkçıydı, çarkçı lider oldu.

    CEVAP YAZ 0 32
KİMDİR ?
Kemal Kılıçdaroğlu
KEMAL KILIÇDAROĞLU KİMDİR?

Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde doğan Kemal Kılıçdaroğlu, ilk ve ortaöğrenimini Erciş, Tunceli, Genç, Elazığ gibi Anadolu'nun çeşitli yerlerinde yaptı. Yükseköğrenimini yapmak için girdiği Ankara İktis

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro