eposta yazdır zoom+ zoom-

Kılıçdaroğlu korsan yazılım aracılığıyla dinlenildi mi?

Kılıçdaroğlu korsan yazılım aracılığıyla dinlenildi mi?

Adalet Yürüyüşü sırasında CHP’lilerin telefonunun Almanya’dan sağlanan bir virüsle takip edilip izlendiği iddialarına yönelik ilk açıklama az önce yapıldı...

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 17-05-2018 14:46 - Güncelleme: 17-05-2018 17:07

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşü sırasında CHP’lilerin telefonunun Almanya’dan alınan bir virüsle takip edilip izlendiği iddialarıyla ilgili hükümet kanadından ilk açıklama geldi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Hiçbir şekilde böyle bir yazılım almadık" dedi. Kılıçdaroğlu'nun "Adalet Yürüyüşü"nün casus yazılım aracılığıyla dinletildiği iddiasıyla ilgili konuşan Bakan Arslan, şöyle konuştu:

BTK İÇERİĞİYLE İLGİLENMİYOR: "Bu tür söylemleri biz de dinliyoruz. Konuyla ilgili Bilgi Teknolojileri Kurumu, bu anlamda sadece mahkemeler marifetiyle veya hakimler marifetiyle verilen kararlar çerçevesinde dinleme için uç veren bir kurum. BTK'ya karar geliyor, karar geldikten sonra da BTK içerisinde hakim arkadaşlar var. Onlar inceliyor, doğrudur derse uç veriyor. İçeriğiyle de ilgilenmiyor."

CHP'LİLER KEŞKE ÖNCE BİZE SORSAYDI... "BTK marifetiyle bu tür bir yazılımın satın alındığı ve bunun dinleme için kullanıldığı ifade ediliyor. Böyle bir şey yok. Biz ne yaptığımızı biliyoruz. Yüzde 100 söyleyeyim, bakanlık olarak bizim böyle casus yazılım almamız söz konusu olamaz. Keşke, CHP'liler ilk önce bize sorsalardı."

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?... CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CHP Grup toplantısında hükümete yüklenerek, "Adalet Yürüyüşü'nde telefonlarımızı dinlemişler. Sayın Recep Tayyip Erdoğan bizi dinleyenlerin ortağı değilsen, bu ahlaksızlığa dahil değilsen yapanları ortaya çıkarmak zorundasın. " diye konuşmuştu.

Dün de Cumhuriyet gazetesi, Adalet Yürüyüşü’ne katılan CHP’lilerin ve bazı gazetecilerin telefonlarının satın alınan bir korsan yazılımla dinlenildiği iddiasını gündeme getirmişti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kılıçdaroğlu korsan yazılım aracılığıyla dinlenildi mi? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • A.eren 17 Mayıs 2018 23:41 Almanlar sizin kankiniz, yazılımı kime verdilerse söylesinler.Türk hükümeti aldıysa hep birlikte karşılarına dikilelim. Ya chp nin her zaman ki yalanlarında biriyse çıkıp chp yi erkekçe eleştirecekmisiniz.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Kemal Kılıçdaroğlu
KEMAL KILIÇDAROĞLU KİMDİR?

Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde doğan Kemal Kılıçdaroğlu, ilk ve ortaöğrenimini Erciş, Tunceli, Genç, Elazığ gibi Anadolu'nun çeşitli yerlerinde yaptı. Yükseköğrenimini yapmak için girdiği Ankara İktis

DEVAMI » Ahmet Arslan
AHMET ARSLAN KİMDİR?

Ahmet Arslan, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım'ın kurduğu 65. Hükümet'te Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı oldu. Ahmet Arslan, 2 Haziran 1962'de Kars Kağızman'da doğdu. Babasının adı Süleyman, annesinin ad

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro