eposta yazdır zoom+ zoom-

Kılıçdaroğlu genel affa kapıyı araladı

Kılıçdaroğlu genel affa kapıyı araladı

Ankara'da şehit aileleriyle buluşan Kılıçdaroğlu, genel af için kapıları araladı!

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 15-03-2011 22:27 - Güncelleme: 28-10-2015 02:00
Şehit aileleri ve gazilerle biraraya gelen CHP lider, genel af ve bedelli askerlik vaatleri nedeniyle eleştirildi. Genel af talepleri karşısında da oldukça zor anlar yaşayan Kılıçdaroğlu, toplumsal mutabakat sağlanması halinde genel affın çıkarabileceğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da şehit aileleri ve gazilerle akşam yemeğinde buluştu.

Burada, ‘genel af’ ve ‘bedelli askerlik’ vaatlerine yönelik tepkilerle karşılaşan Kılıçdaroğlu’na, "askerliğin bedeli olmaz" diye seslenildi.

"BENİM ADIM KEMAL"

Toplumsal mutabakat ve eşitlik vurguları yapan Kılıçdaroğlu da, ‘Benim adım Kemal’ dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şehit aileleri ve gazilerle olan akşam yemeği programına 1 saat gecikmeli katıldı.

Salondaki her konukla teker teker tokalaşan Kılıçdaroğlu zaman zaman zor anlar yaşadı.
CHP liderine, “Sayın başkan, genel afla ilgili söyleminiz bizi çok zedeliyor” tepkileri gelirken, en büyük eleştiriyi ise Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Hamit Köse yaptı: "Bu şehitler, gaziler sayesinde siz genel başkansınız..."

GENEL AF İÇİN KAPI ARALADI

Eleştiriler karşısında "Toplumsal mutabakat olursa genel af olur" diyen Kılıçdaroğlu, bedelli konusunda da "Biz eşitliği sağlayacağız" ifadesini kullandı.

Askerlik süreleri ve af konusunun seçim vaadi olmasına tepki gösteren Köse'ye, Kılıçdaroğlu bu kez de "Benim adım Kemal" diyerek yanıt verdi.

Öte yandan, Kılıçdaroğlu, uğradığı bir masadanda milletvekilliği talebi gelince, “Bak bu cesaretli çıktı” şeklinde konuştu.
PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro