eposta yazdır zoom+ zoom-

Kılıçdaroğlu fırsatı kaçırmadı! Bahçeli'ye hangi çağrıyı yaptı?

Kılıçdaroğlu fırsatı kaçırmadı! Bahçeli'ye hangi çağrıyı yaptı?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son dönemde bazı AK Parti milletvekili adaylarına yönelik eleştiriler getiren MHP lideri Devlet Bahçeli'yi 'cumhur ittifakı'nı bozmaya çağırdı. Kılıçdaroğlu, "Ciddiye alınmıyor. Sert çıkacağına ayrılsın o zaman” dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-06-2018 09:35 - Güncelleme: 11-06-2018 12:02

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhur ittifakı' içinde bir çatlak oluşturmak için de kolları sıvadı. Kılıçdaroğlu, isim vermeden bazı AK Partili milletvekili adaylarını "İttifakımız AKP ve MHP’dir. Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. MHP’yi dışlamaya gücünüz yetmeyecektir. Bunu böyle bilin” diyerek uyaran MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ciddiye alınmadığını iddia ederek "Sert çıkacağına ayrılsın o zaman” dedi. 

BAHÇELİ'NİN ISRARI AK PARTİ'NİN SİSSİZLİĞİ... MHP lideri Bahçeli'nin ısrarlı af çıkışan AK Parti'den olumlu yanıt alamayışı, iktidar partisi vekil adaylarının bazı bölgelerde 'seçim sonrası MHP ile ittifak bitecek' şeklinde çalıştığı iddiaları Cumhur İttifakı'nda çatlak yaşanıyor iddialarına neden oldu. Bahçeli en son olarak isim vermeden AK Partili vekilleri sert bir şeklide uyardı ancak buna herhangi bir yanıt gelmedi. AK Parti tarafından Bahçeli'nin 'kader mahkumları' diye nitelediği gruba af çağrısının da 24 Haziran öncesi gündeme alınmayacağına işaret edildi. 

KILIÇDAROĞLU FIRSATI KAÇIRMADI!... Adana'ya giderken uçaktaki gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu da, cumhur ittifakı içinde çatlak ve kriz oluşturmak için fırsatı kaçırmadı. Kılıçdaroğlu, Bahçeli'nin ciddiye alınmadığını iddia ederek şunları söyledi: "MHP, biraz AKP’nin dominant gücü karşısında gölgede kaldı. Bir çıkış arıyor. ‘Af söyleminde bulunursam acaba hapishanedekiler ve yakınları bana oy verir mi?’ Bütün arayışı bu. Buna da hem Binali Yıldırım hem Erdoğan karşı çıktı. Baştan çatlayan bir ittifak. İstediği kadar sert çıkışı olsun. Ayrılsın o zaman oradan..."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kılıçdaroğlu fırsatı kaçırmadı! Bahçeli'ye hangi çağrıyı yaptı? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR40 YORUM
  • abcd 12 Haziran 2018 05:16 Sazan atlamış yine. Yalanları biti herhalde şimdi fitne kışkırtıcılık ve ara bozuculuğa soyunmuş.

    CEVAP YAZ 0 6
KİMDİR ?
Kemal Kılıçdaroğlu
KEMAL KILIÇDAROĞLU KİMDİR?

Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde doğan Kemal Kılıçdaroğlu, ilk ve ortaöğrenimini Erciş, Tunceli, Genç, Elazığ gibi Anadolu'nun çeşitli yerlerinde yaptı. Yükseköğrenimini yapmak için girdiği Ankara İktis

DEVAMI » Devlet Bahçeli
DEVLET BAHÇELİ KİMDİR?

1948 yılında Osmaniye'de doğdu. Yörede Fettahoğulları olarak bilinen geniş bir Türkmen ailesine mensuptur. İlk öğrenimini Osmaniye'de, orta öğrenimini İstanbul'da tamamlayan Dr.BAHÇELİ, üniversite öğrenimini Anka

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro