eposta yazdır zoom+ zoom-

Kılıçdaroğlu darbeyi ne zaman öğrendi?

Kılıçdaroğlu darbeyi ne zaman öğrendi?

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, 15 Temmuz gecesi Atatürk Havalimanı'nda yaşananları anlattı. Kerimoğlu, Kılıçdaroğlu'nun darbeyi uçakta indiğinde öğrendiğini söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 16-07-2017 21:08 - Güncelleme: 17-07-2017 00:08

15 Temmuz gecesi CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu evinde ağırlayan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, o gece yaşananları anlattı. Kılıçdaroğlu'nun darbeyi öğrenir öğrenmez Ankara'ya hareket etmek istediğini; ancak uçakların kalkmadığını söyleyen Kerimoğlu, bunun üzerine CHP liderini evinde misafir ettiğini anlattı.

15 Temmuz darbe girişiminin önemli merkezlerinden biri olan Atatürk Havalimanı’nda açıklamalarda bulunan Kerimoğlu, o gece yaşananları anlattı. Kılıçdaroğlu'nun 21.50 uçağıyla Ankara'dan İstanbul'a geldiğini ve yanında Devlet Bakanı Hayati Yazıcı olduğunu söyleyen Kerimoğlu, darbeyi de uçaktan indiğinde öğrendiğini ifade etti. Kerimoğlu şöyle konuştu:

"O gün buradaydım. Her zaman olduğu gibi Sayın Genel Başkanımızın İstanbul programında parti örgütü ve ilçe belediye başkanı olarak kendisini karşılamaya geldik. Rutin bir gündü Sayın Genel Başkanımız uçaktan inerken darbe girişimini öğrendi. Daha sonra hemen Ankara´ya dönmek istedi ama uçak yoktu. Orada partililerle il başkanımızla kısa bir toplantı yaptı. Bütün ilçe başkanlarına ve il yöneticilerine CHP´nin darbelerden çok çektiğini darbe nereden gelirse gelsin karşısında olduğunu ve örgütten o gün yanında olan arkadaşlarına bulunduğu ilçelere gitmelerini ve darbeye karşı kararlı ve net bir tutum almaları gerektiğini söyledi. Ondan sonra hemen evimize geçtik ve orada bir basın bildirisi hazırladı. TV´ler canlı bağlantı telefon yaptı.”

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kılıçdaroğlu darbeyi ne zaman öğrendi? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR15 YORUM
  • gencoglu 17 Temmuz 2017 10:08 alenen yalan söylüyor koskoca belediye başkanı parti örgütlerine talimat verilmiş miş hadi ordan kesinlikle darbeye destek vermek için talimat verilmiştir çünkü chpkkkkkklıların %90 ı evlerinin villlarının balkonlarından elleri çatlarcasına alkışladılar darbeye destek verdiler MARKETLERE PETROL İSTASYONLARINA BANKAMATİKLERE KOŞTULAR fetocülerle bir olup sela okuyan imamları dövdüler sonra neymiş bildiri hazırlanmış bildiri neydi biliyormusunuz DARBE BAŞARILI OLUR ÜMİDİYLE KESİNLİKLE DARBE KARŞITI BİLDİRİ DEĞİLDİ ÜSTÜNE ŞUAN İZLİYORUZ deyip ortaya karışık söz ettiler bu chpkkk lılar bütün darbelerin müdavimi ve APAÇIK DESTEKÇİLERİDİR. NOKTA

    CEVAP YAZ 0 3

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro