eposta yazdır zoom+ zoom-

Kenan Evren'in kızından Hürriyet'e zehir zemberek ilan

Kenan Evren'in kızından Hürriyet'e zehir zemberek ilan

Kenan Evren'in kızı Şenay Evren Gürvit, Hürriyet Gazetesi'ne teşekkür ilanı verdi, fakat kamuoyuna öfke kustu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 23-05-2015 13:43 - Güncelleme: 29-10-2015 03:48

'in ölümünün ardından cenazesine devlet kademesinden katılım olmamasına ilişkin "ister haklarını helal etsinler, ister gelsinler, ister gelmesinler" diyen Evren'in kızı Şenay Gürvit, Hürriyet Gazetesi'ne teşekkür ilanı veridi, fakat ilanda zehir zemberek sözler yer aldı.

İlanda sert sözler kullanan Gürvit, Evren'in doktorlarına ise teşekkürlerini iletti.

İşte o teşekkür yazısındaki ilgili bölüm:

"Ailemizin ulu çınarı, Genelkurmay Başkanı olduğu dönemde mecbur kalarak ateş topuna döndürülen ülkemizi uçurumun kenarından çekip alan, halkımızın %92'sinin göz yaşını dindiren, hayır duasını alan ve onların oyu ile Cumhurbaşkanı olan, ancak bu oranı hiçbir zaman deklare etmeyen bu yüzden örgütlü olarak akıl almaz iftiralara uğrayan, bir asra yakın mütevazi ama şerefli yaşamında her türlü saldırı karşısında dik duran ve Cumhuriyet devrimlerinden, Atatürkçülük'ten asla taviz vermeyen, hayatının son dönemlerinde hasta yatağında ne yazık ki, hukuka aykırı bir dava ile sözüm ona mahkum edilen dürüstlük abidesi Babamız, Genelkurmay Başkanı, 7. Cumhurbaşkanı Ahmet Kenan Evren'in tedavi sürecinde olağanüstü çaba gösteren Gülhane Tıp Akademisi'nin başta Dekanı Tüm A. Prof. Dr. Hayati Bilgiç ve tüm mensuplarına teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunarız"

kenan-evren-ilan.20150523134325.jpg 

"KİM NE DERSE DESİN ZERRE UMURUMUZDA DEĞİL"

12 Eylül darbesinin mimarı Kenan Evren'in ölümü sonrası kızı Şenay Gürvit, Evren hakkında söylenenlere sert tepki göstererek, "70 milyonun 60 milyonu Evren Paşa diye takdirle anıyor. Geri kalan 10 milyon da ne derse desin hiçbir önemi yok"demişti.

Gürvit, babasının yaptıkları konusunda aile olarak hiçbir vicdani muhasebe içinde olmadıklarını, içlerinin çok rahat olduğunu "Kim ne derse desin zerre kadar umurumuzda değil" şeklinde ifade etmişti.

kenan-evren.20150523134340.jpg 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kenan Evren'in kızından Hürriyet'e zehir zemberek ilan haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR40 YORUM
  • mehmet alaca 13 Mart 2016 18:15 o günleri yaşayanlar konuşsun .35 sene önceki darbeyi 20 yaşında çocuk konuşuyor.be hey gafil çocuk sen ne gördün neyaşadınki ahkam kesiyorsun.gece ekmek almaya gidemiyorduk. mahalleler bölünmüş başka mahalleye gidemiyorduk.evde pencere önünde oturamıyorduk.ne çabuk unuttunuzda konuşuyorsunuz.paşam allah sana gani gani rahmet eylesin mekanın cennet olsun.aslında senin yerin ata nın yanıydı.çokda iyi yaptı keşke olsada yine yapsa.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Kenan Evren
KENAN EVREN KİMDİR?

1918 yılında Manisa ilinin Alaşehir ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Alaşehir, Manisa, Balıkesir ve İstanbul’da sürdürdü ve Maltepe Askerî Lisesi’nden mezun oldu.  1938 yılında Kara Harp Okulu&

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro