eposta yazdır zoom+ zoom-

Kenan Evren'in ismi gitti Devlet Bahçeli geldi!

Kenan Evren'in ismi gitti Devlet Bahçeli geldi!

ADANA'da Kenan Evren Bulvarı'nın adı Büyükşehir Belediye Meclisi'nin kararıyla "Devlet Bahçeli Bulvarı" olarak değiştirildi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 11-08-2016 15:29 - Güncelleme: 11-08-2016 15:29

ADANA Belediye Meclisi ağustos ayı ilk olağan toplantısında, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün teklifiyle merkez Çukurova ilçesindeki Kenan Evren Bulvarı'nın adının değiştirilmesine karar verildi.

Bulvarın, Adnan Kahveci Bulvarı ve yeni yapılacak Devlet Bahçeli Köprüsü ile birlikte Yüreğir ilçesindeki Yeşil Bulvar'a bağlanması ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin buraya adının verilmesine ilişkin teklif meclis üyelerince kabul edildi.

"HÜKÜMETİN YANINDA YER ALDIĞINI AÇIKLAYAN İLK LİDERLERDEN"

Kararın ardından Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Trafik ve Sinyalizasyon Şube Müdürlüğü ve zabıta ekipleri Toros ve Mahfesığmaz mahallelerinden geçen bulvarda "Kenan Evren" yazan levhaları sökerek, yerine "Devlet Bahçeli" Bulvarı yazan levhaların montajını gerçekleştirdi.Açıklamada görüşlerine yer verilen Belediye Başkanı Sözlü, 15 Temmuz gecesi ülkeyi iç savaşa sürüklemeyi, kardeşi kardeşe kırdırarak vatanı bölmeyi hedefleyen darbeci hainlere karşı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin devletin ve hükümetin yanında yer aldığını açıklayan ilk siyasi lider olduğunu anımsattı.

"TÜRKİYE'NİN EN UZUN BULVARI"

Bahçeli'nin millet iradesine olan saygısını ve demokrasiye inancını her platformda dile getirdiğini vurgulayan Başkan Sözlü, şunları kaydetti:

"Bin 625 metre uzunluğunda, 40 metre genişliğindeki Devlet Bahçeli Köprüsü'nü 2018'in ilk aylarında tamamlamış olacağız. Adana'nın itibar abidesi bu köprünün hizmete girmesiyle Devlet Bahçeli Bulvarı toplam 9 bin 950 metre uzunluğu ile Türkiye'nin en uzun bulvarı olacak. Van'daki 7 kilometrelik uzunluğuyla Türkiye'nin en uzun bulvarı olarak kabul edilen İskele Caddesi'ni geride bırakacağız. Çukurova, Seyhan, Yüreğir ve Sarıçam ilçelerinde yaşayan hemşehrilerimizin ulaşımını da çalışmalar kolaylaştıracak. Adanamıza hayırlı, uğurlu olsun."

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Kenan Evren'in ismi gitti Devlet Bahçeli geldi! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Misafir 11 Ağustos 2016 15:36 erdoğan uşağına cadde ismi verince,bahçeli yıdızlı uşak olmuş olur.

    CEVAP YAZ 10 5

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro