eposta yazdır zoom+ zoom-

Kenan Evren'in 8 yıllık acı mirası!

Kenan Evren'in 8 yıllık acı mirası!

Kenan Evren, 9 Mayıs Cumartesi günü hayatını kaybetmişti. 98 yaşında hayata veda eden Evren, geride acı dolu miras bıraktı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-05-2015 09:35 - Güncelleme: 21-10-2015 04:18

Tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) 9 Mayıs Cumartesi günü vefat eden 7. Cumhurbaşkanı 12 Mayıs Salı günü topraya verilmişti. Evren, müebbet hapis cezası almıştı. Cezası Yargıtay'ca onanmadan 98 yaşında hayatını kaybetti.

Türkiye, işkenceleri ve idamları miras bırakan Genelkurmay eski Başkanı ve 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'i ölümünün ardından da konuşmaya devam etti. Yalnız bir cenaze töreniyle Devlet Mezarlığı'nda toprağa verildi.

kenan-evren-cenaze.jpg

Evren'den geriye kalanlardan biri de Marmaris'teki yalnız evdi. Evren, 1986'da Marmaris'in Armutalan beldesinde satın aldığı 1 dönüm araziye villa inşa etti.

DARBEDER VİLLAYA TALİP YOK

Evren, villanın projesini kendi çizip inşaatı bizzat yönetti. 3 katlı, 6 odalı ve 2 salonlu villasının maliyetini gizledi.

Koç Ailesi, Aydın Doğan, Halis Toprak, Dinç Bilgin, Cavit Çağlar gibi isimler ise her daim Evren'in evini ziyaret etti. Hande Ataizi bile tablosunu yaptırmak için Evren'in kapısını çalmayı ihmal etmedi. Evren, rahatsızlığını gerekçe göstererek Marmaris'ten Bodrum'a taşındı. 1992'den 2007'ye kadar yaşadığı villasını ise 1 milyon Euro'ya satışa çıkdı. Ancak tablosuna milyon liralar veren dostları bile evi almadı. Bu nedenle evin fiyatı 800 bin Euro'ya kadar indirildi. Yine de 8 yıldır satılık olan eve tek bir alıcı bile çıkmadı. "Beyazev" adlı deniz ve orman manzaralı süper lüks villa elde kaldı. Çevre sakinleri ise çürümeye yüz tutan villa için "Geçmişte Evren'i alkışlayıp, kapısında yatıp kalkanlar şimdi nerede?" diye sordu.

KİMLER GELDİ, KİMLER GEÇTİ!

Darbeci Kenan Evren, Marmaris'teki lük villasında, önemli isimleri ağırlamıştı. Bu isimler arasında merhum Turgut Özal ve Rauf Denktaş da vardı....

BEYAZEV'İN KARA TALİHİ!

Evren, Afyon mermeri ve çinilerle dekore ettiği evinin maliyeti hakkında bilgi vermekten kaçınmıştı.

VİLLA'DA YOK YOK!

Evren'in 3 katlı evi, 6 oda ve 2 salondan oluşuyor. Her odasında ayrı banyo bulunuyor. Arkası kızılçam ormanı, önü Marmaris Körfezi manzarasıyla süslü villanın bahçesinde ise yüzme havuzu, limon, portakal ve avokado ağaçları yer alıyor. Koridorları ünlü Afyon mermeriyle döşeli, duvarları ise Kütahya çinisiyle süslenmiş olan villa, ihtişamıyla büyülüyor. Ancak evin mazisi ve yüksek fiyatı, alıcıları caydırıyor.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kenan Evren'in 8 yıllık acı mirası! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR15 YORUM
  • Yusuf 04 Temmuz 2017 01:05 Evren'e ve arkadaşlarına çok haksızlık edildi.77 - 78 yıllarında esen deli rüzgarların soldan esenine kapılmıştım. daha sonra 12 Eylül oldu, tutuklandım, kötü günler geçirdim. Ama askeri müdahale olmasaydı ya katil olurdum, ya katledilirdim. Ever, 12 Eylül darbeydi ama 6 Kasım 83 yılında ordu kışlasına, asli görevine döndü. Kalma gibi bir niyetleri de olmamıştı. Evren Paşa'nın o şakşakcıları nerede? Ben, hapis yatmış, kötü günler geçirmiş biri olarak onu rahmetle anarken, onlar şimdi başka güçlülerin şakşakcılığını yapıyorlar. Yazıklar olsun!

    CEVAP YAZ 1 1
KİMDİR ?
Kenan Evren
KENAN EVREN KİMDİR?

1918 yılında Manisa ilinin Alaşehir ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Alaşehir, Manisa, Balıkesir ve İstanbul’da sürdürdü ve Maltepe Askerî Lisesi’nden mezun oldu.  1938 yılında Kara Harp Okulu&

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro