eposta yazdır zoom+ zoom-

Kedilerde tırnak bakımı nasıl olmalı, kedilerin tırnak yapısı nasıldır?

Kedilerde tırnak bakımı nasıl olmalı, kedilerin tırnak yapısı nasıldır?

Biz insanlarda olduğu gibi hayvanlarda da tırnak bakımı oldukça önemli bir iştir. Özellikle kedilerde tırnak bakımı çok mühimdir. Veteriner Hekim Barış Murat Özdemir cevapla.tv'ye konuk oldu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 17-08-2018 12:02 - Güncelleme: 17-08-2018 00:01

Evde beslenen kediler için tırnak bakımı oldukça önemlidir. Kedilerin tırnakları da tıpkı insanlarda olduğu gibi uzamaya devam eder ve bu nedenle kedilerde tırnak, düzenli olarak kısaltılmalıdır. Veteriner Hekim Barış Murat Özdemir kedilerde tırnak bakımını cevapla.tv'ye anlattı.

Kediler evde günlük yaşamında oynarlarken bize zarar verebilirler. Kedinizin tırnaklarını pembe dokuya çok yaklaşmadan kesmelisiniz. Özellikle yaşlı kedilerin tırnakları düzenli kesilmediğinde kıvrılarak patilerine batabilir. İnsanlardaki tırnaklar gibi tırnak makasıyla kesebilir ya da özel makaslarla da bunu halledebilirsiniz. Evde de ufak çocuklarınızın da olduğunu varsayarsak tırnak kesimini düzenli olarak yapmamız gerekir. (1-2 ayda bir) 
 

Kaynak: cevapla.tv

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kedilerde tırnak bakımı nasıl olmalı, kedilerin tırnak yapısı nasıldır? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro