eposta yazdır zoom+ zoom-

KCK'dan tutuklu vekil için tahliye talebi

KCK'dan tutuklu vekil için tahliye talebi

CHP'li Balbay'ın tahliyesiyle birlikte KCK'dan tutuklu millekvekilleri için de avukatlar tahliye talebiyle mahkeme başvurdu.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 14-12-2013 00:14 - Güncelleme: 23-10-2015 17:18
CHP Milletvekili Mustafa Balbay'ın tahliyesiyle birlikte KCK tutuklu vekillere de yargı yolu açıldı. BDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım için avukatları tahliye için mahkeme başvurdu. Davanın savcısı ise Balbay'ın tahliyesini gerekçe göstererek Yıldırım için tahliye talebinde bulundu. 

Anayasa Mahkemesi'nin CHP'nin tutuklu Milletvekili Mustafa Balbay hakkında verdiği karardan sonra Diyarbakır Barosu, BDP'li tutuklu milletvekilleri Selma Irmak (Şırnak), Faysal Sarıyıldız (Şırnak), İbrahim Ayhan (Şanlıurfa), Gülser Yıldırım (Mardin) ve Kemal Aktaş'ın (Van) tahliye edilmeleri için Diyarbakır'da yargılandıkları 5 ve 6'ncı Ağır Ceza Mahkemelerine başvuruda bulunmuştu.
 
Diyarbakır 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi Savcısı Mustafa Uğur Kabasakal, tutuklu BDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım'a ilişkin mütalaasını tamamlayarak mahkeme gönderdi. Savcı matlaasında Anayasa Mahkemesi'nin Balbay hakkındaki kararına atıfta bulunup, uzun tutukluluk süresi ve Yıldırım'ın seçilmiş kişi olduğuna atıfta bulunarak tahliye talebinde bulundu.
 
Daha önce de savcı BDP'nin tutuklu yargılanan Şanlıfurfa Milletvekili İbrahim Ayhan'ın için tahliye talebinde bulunmuştu. Diğer tutuklu milletvekilleri Faysal Sarıyıldız, Selma Irmak ve Kemal Ektaş için savcılar bugüne kadar bir talepte bulunmadı.
 
İki milletvekili için yapılan tahliye talebini mahkeminin önümüzdeki günlerde değerlendireceği belirtildi.
PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN KCK'dan tutuklu vekil için tahliye talebi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR9 YORUM
  • tipler 14 Aralık 2013 13:51 Yahu temiz yüzlü bir adam yokmu sizde :D

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro