eposta yazdır zoom+ zoom-

Katar'dan flaş açıklama! 15 Temmuz'un bir benzeri gelebilir

Katar Savunma Bakanı Khalid bin Mohammad Al-Attiyah, 15 Temmuz darbe girişimi benzerinin Katar'da da yapılaceğini söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 17-07-2017 16:47 - Güncelleme: 17-07-2017 16:47

Katar Savunma Bakanı Khalid bin Mohammad Al-Attiyah TRT World’e özel açıklamalarda bulundu. Al-Attiyah Suudi Arabistan’ın başını çektiği abluka uygulamasına değindi. Katarlı bakan kendilerine dayatılan 13 madde arasında ülkedeki Türk üssünün kapatılması talebinin olduğunu da söyledi.

Al-Attiyah TRT World’e verdiği demeçte 15 Temmuz darbe girişimini de değerlendirdi.

15 Temmuz'da Türkiye’nin islam dünyası için onurlu bir duruş sergilediğini belirten Katar Savunma Bakanı benzer bir darbe girişimi için sıradaki ülkenin Katar olabileceği ihtimalinden bahsetti.

TÜRKİYE'NİN KATAR'DAKİ ÜSSÜ

“Evet, öyleydi. Türkiye’nin askeri üssünü kapatmak bizden istenen 13 maddeden biriydi. Ama ne yazikki Katar’a saldırıp Katar’ı abluka altına alma kararı için seçilen zaman bizim tarafımızdan belirlenmedi, ablukayı ne zaman yapacaklarını onlar seçtiler. Bu yüzden çok uzun zamandan beri herkes tarafından bilinen bir üssü gelip de bizden kapatmamızı isteyemezler. Ve bu sadece iki ülke arasındaki, iki egemen devlet arasındaki ilişkileri ilgilendirir.”

15 TEMMUZ BENZERİ BİR DARBE GİRİŞİMİ KATAR'DA DA OLABİLİR

“Evet, bu olayı çok yakından takip ettik. Dürüst olmak gerekirse Katar Emiri o gün Erdoğan’I arayan ilk devlet başkanıydı. Düşünüyoruz ki Katar sıradaki hedef olabilir. Çünkü Türkiye ve Katar dünya üzerindeki mazlum insanlara karşı ortak onurlu bir duruş sergiliyor, bu noktada Katar bir sonraki hedef olabilir.”

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Katar'dan flaş açıklama! 15 Temmuz'un bir benzeri gelebilir haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • TÜRK MİLLETİNİ ÖRNEK ALIN 17 Temmuz 2017 18:37 DARBEYE NASIL KARŞI KOYACAĞINI TÜRK MİLLETİ DÜNYAYA ÖĞRETTİ.ARTIK SİZDE NASIL KARŞILIK VERECEĞİNİZİ BİLİYORSUNUZ KATARLI KARDEŞLER.ÜSTELİK SİZDE HAZIR İDAM CEZASIDA VARDIR.DARBEYE KALKIŞANLARI HEMEN YARGILAYIP İPTE Mİ SALLANDIRIRSINIZ,KILIÇLA KAFALARINI MI KOPARIRSINIZ O SİZE KALMIŞ.

    CEVAP YAZ 1 6

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro