eposta yazdır zoom+ zoom-

Katar krizin arkasındaki ismi açıkladı!

Katar krizin arkasındaki ismi açıkladı!

Katar ve Mısır arasında bir süredir devam eden gerilimin ardından açıklama yapan Katar Dışişleri Bakanı, Suudi Arabistan veliaht prensi Muhammed bin Selman'ı suçladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-01-2018 19:34 - Güncelleme: 12-01-2018 00:34

Katar'da katıldığı televizyon programında konuşan Katar Dışişleri Bakanı Al Sani ülkesinin Mısır'la olan geriliminin arka planını anlattı.

Mısır'ın Arap ülkeleri arasındaki merkezi rolünü takdir ettiklerini ve Arap ülkelerinin lideri olduğunu belirten Al Sani, Mısır halkının tercihlerine saygı duyduklarını belirtti.

2013 yılında Cumhurbaşkanı Mursi'nin darbeyle indirilmesinin ardından Sisi yönetimiyle sorunlar yaşadıklarını açıklayan Al Sani, "Mısır'la çözmeye çalıştığımız ilk problem buydu ancak başarılı olamadık" dedi.

Katar Emiri El Sani ve Mısır'ın darbeci generali Sisi'nin Suudi Arabistanveliaht prensi Muhammed bin Selman'ın önderliğinde toplandıklarını belirten Dışişleri Bakanı, Muhammed bin Selman'ın arabuluculuk rolünü kabul ettiklerini ve üç ülkenin dışişleri bakanlarının Suudi Arabistan önderliğinde ikinci bir toplantı yapmaları kararı aldıklarını ifade etti.

Bakan Al Sani, bu toplantıdan sonra Mısırlı yetkililerle toplantı için görüştüklerini ancak veliaht prens Muhammed bin Selman'ın herhangi bir davette bulunmadıkları cevabını aldıklarını belirterek Selman'ın Katar-Mısır ilişkilerinin iyileşmesini istemediğini açıkladı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Katar krizin arkasındaki ismi açıkladı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • sadri n 12 Ocak 2018 10:05 bin selman islam için büyük bela...arabistanın bu sülaleden kurtulması lazım...yoksa siyonizm mekke ve medineyide ele gecirecek....

    CEVAP YAZ 2 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro