YAZARLAR

Ümit SAMİMİ

Ümit SAMİMİ

umitsamimi@gmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 07 Mart 2014 00:00 - Güncelleme: 24 Ekim 2015 23:50

Kasetini de al git

30 Mart ‘ta halkın da 'ağzını bozacağını' tahmin ediyorum.

Sandıktan “Kasetini de al git” içeriğinde zarflar çıkacak. Neden mi?

Cumhuriyet kadar eski bir partidir CHP. CHP’nin yarısı kadar da MHP’nin geçmişi vardır ama yaptıklarıyla övünen, miting meydanlarında icraatlarından bahseden, yolları, köprüleri, üniversiteleri, hastaneleri, okulları, hızlı trenleri anlatan tek bir parti var oda henüz 13 yıllık olan Ak Parti.

Halk Menderes’in yolsuzlukla suçlandığını dün gibi hatırlıyor. Turgut Özal için yazılanları da unutulmadı ki. Yine aynı millet, bağrına bastığı birine edilen o bedduaları da unutmayacak.

Hadi eskiler geçmişin analizini yapıyor da Başbakan’ın ardında durmaktan vazgeçmiyor. Peki ya yeniler? Dünü bilmeyen ve sadece bugünü okuyanlar neden Başbakan’ın onca saldırıya rağmen hala arkasında?

Çünkü Kemal Kılıçdaroğlu, “Bizim iktidara gelmemiz için böyle komplolara ihtiyacımız yok! “ diyecek kadar güçlü ve kendinden emin bir lider değil. Aynı şekilde, düne kadar kendisine atılan her tokatın sorumlusunu okyanus ötesi olarak gösteren Devlet Bahçeli de, bugün cemaatin seçim çalışmasına sımsıkı sarılacak kadar muhtaç.

Her fırsatta Başbakan’ın hukuka müdahalesi var diyerek medyayı inim inim inleten Kemal Kılıçdaroğlu, hukukun yok saydığı, yasa dışı dinlemeleri delil olarak asla kabul etmediği o kasetleri, grup toplantısında partilileriyle ve medya ile paylaştı ki zaten bunun öncesinde de CHP’nin hukuka asla saygısı olmadığını biliyordu halk.

Toplum mühendisleri, çıkaracakları kasetler ve gerçekleştirecekleri algı operasyonu ile hükümeti devirebileceklerini sandılar. Halk bunları gördüğünde, bu oyunlara kanacaktı, öyle zannettiler. Oysa meydanlar oyunun tutmadığını söylüyor. Neden mi?

17 Aralık Operasyonu ve hemen ardından gelen kasetlerin amacının ne olduğunun farkında bu millet. Çünkü basın özgür değil dediler ama ne Zaman Gazetesi, ne Sözcü, ne Cumhuriyet ne de onların televizyonları, hiç bir sözünü sakınmadan istediği her hakareti ve iftirayı rahatlıkla gündeme getirebildi.

Muhaberat devleti oluşturuluyor diye medyada kıyameti koparanlar, devlet içindeki gizli belgelerin tamamına erişip, işlerine gelenleri parça parça yayınladılar.

Dershaneler kapatılıyor diye hükümeti devirmeye çalışanlar, zamanında camileri ahıra çevirenler için seçim çalışması yapıyorlar.

Biz cemaat olarak siyasetin şerrinden Allah’a sığınırız diyenler, haşa Cebrail a.s parti kursa desteklemem diyenler, twitterda en çok konuşulanlarda hükümete edilen hakaretler gözüksün diye, ellerinden telefonları bırakmaz oldular.

Ne yalan söyleyeyim, tezgah kaliteli lakin Allah büyük, her oyunu bozacak bir kudrete sahip.  Yani öyle inanıyorum ki, bu oyunun oyuncularına milletimiz “Kasedini de al git” diyecektir..

--------------------------------------------

Başbakan’ı da çok eleştirmiştim. Bir siyasetçi ne olursa olsun vatandaşa kötü davranamaz. Vatandaşı azarlayamaz ama ne yazık ki zamanında Başbakan; “Ananı da al git “ demişti.

Yıllarca bir çok tartışma programına konu oldu, onlarca köşe yazısının ana gündemiydi bu davranış ve muhalefet tarafından hiç unutulmadı, sürekli tekrar edildi, hatırlatıldı. İyi ki de öyle oldu, keşke halkın bütün kesimleri bu durumu kınayabilseydi.

Geçtiğimiz günlerde CHP ‘nin müstakbel genel başkanı Mustafa Sarıgül bir vatandaşa yumruk attı. Sonra da o vatandaş için özellikle tutulmuş provakatör dedi. Sizi eleştiren ya da size tepki gösteren biri mutlak surette provakatör müdür? Hadi provakatördü kendisi, ona sabrecek kadar iradeniz bulunmamakta mı? Size hangi hak, o adama yumruk atma yetkisi verebilir ki? Bugün vatandaşa yumruk atan birisi yarın nasıl olurda elinin altında Genelkurmay ya da Emniyet olduğunda, sakin olur? Ben Mustafa Sarıgül’den zaten böyle bir davranış bekliyordum çünkü daha önce kendisini CHP Kurultay’ında Deniz Baykal’a karşı yarışırken izlemiştim. Orada da ceketini çıkarıp şiddete başvurmuştu. Benim beklemediğim, Başbakan’ı yıllarca söylediğ o “Ananı da al git” ifadesi sebebiyle eleştirenler, bugün Mustafa Sarıgül için “Olur canım o kadar” pişkinliği ile sessizliği tercih edenler.

twitter.com/umitsamimi

 

 
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kasetini de al git yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
REKLAM
Ümit SAMİMİDİĞER YAZILARIÜmit SAMİMİ
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro