eposta yazdır zoom+ zoom-

Karaman'daki kız yurduyla ilgili flaş gelişme!

Karaman'daki kız yurduyla ilgili flaş gelişme!

KARAMAN ’daki Nefise Sultan Kız Yurdu’nda, öğrencilerin korku yaşamasına neden olan olayın ardından yurt müdürü Hüseyin Paylan ile Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürü Enver Yazıbaşı, görevlerinden alındı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 14-11-2017 13:05 - Güncelleme: 14-11-2017 13:05

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı 10 katlı ve 1400 öğrenci kapasiteli Nefise Sultan Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrencilerden bazıları, 5 Kasım’da, gece saatlerinde odalarına giren siyah giyimli ve yüzü saçlarıyla örtülü bir kişinin, kendilerini uyandırıp, Arapça bir şeyler söylediğini ve ’Sıra sizde’, Öleceksiniz yazılı notlar bıraktığını ileri sürerek fenalaşmıştı.

Bunu duyan diğer öğrencilerden de korkup, sinir krizi geçirenler olmuştu. Olayın ardından 8 öğrenci hastaneye kaldırılırken, çok sayıda öğrenciye de ambulansta müdahale edilmişti.

ÇOĞU ÖĞRENCİ YURDU TERKETTİ

Öğrenciler, yurtta kendilerinin korkmasına neden olan siyah giyimli kişiyi ’Halka’ adlı korku ve gerilim filmindeki ’Samara’ karakterine benzetmişti. Olay sonrası çoğu öğrenci, yurdu terk ederken,bazı öğrenciler de yurttan kayıtlarını sildirmişti. Cumhuriyet savcılığınca açılan soruşturma kapsamında, olayı 3 öğrencinin ’şaka’ yapmak için gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

Karaman kız yurdundaki hayalet! Halka'daki Samara gibi ve... Karaman kız yurdundaki hayalet! Halka'daki Samara gibi ve... Karaman kız yurdundaki hayalet! Halka'daki Samara gibi ve... Karaman kız yurdundaki hayalet! Halka'daki Samara gibi ve... HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

 

ÜÇ ÖĞRENCİ SERBEST BIRAKILDI

Bu öğrencilere daha sonra başka öğrencilerin de eşlik ettiği ileri sürüldü. Polis, diğer öğrencilerin kimliğini belirlemek için çalışma yürütürken, 3 öğrenci de ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü de 3 öğrenci hakkında disiplin soruşturması başlattı. Öğrencilerin tedirginliği sürerken, polisin, yurt binasının içinde ve dışında 24 saatlik nöbetinin de devam ettiği öğrenildi.

Karaman yurdundaki hayalet işinin aslı ne? 3 kızın itirafları bomba

KYK VE YURT MÜDÜRLERİ, GÖREVDEN ALINDI

Olay günü basın mensuplarına tepki gösteren KYK İl Müdürü Enver Yazıbaşı ile Nefise Sultan Kız YurduMüdürü Hüseyin Paylan, görevden alındı. Yazıbaşı’nın yerine Yakup Koçak, Paylan’ın yerine de Fatma Albayrak’ın vekalet ettiği öğrenildi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Karaman'daki kız yurduyla ilgili flaş gelişme! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • Misafir 15 Kasım 2017 14:44 NEDEN SERBEST BIRAKILIYOR? BİR DE MADALYA TAKSAYDINIZ BARİ.. BU ÖĞRENCİLERİN DERHAL OKULLA VE YURTLA İLİŞİĞİ KESİLMELİ VE HAPSE ATILMALIDIR. AKILLARI BAŞINA GELİNCE DE TEDAVİYE TABİ TUTULMALIDIR. ÇÜNKÜ TOPLUMUN BAŞINA BELA BU TİPLER, YİNE TOPLUMA ZARAR VEREBİLİR.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro