eposta yazdır zoom+ zoom-

Kapalıçarşı Katarlı turizmcilerin takibinde

Kapalıçarşı Katarlı turizmcilerin takibinde

Katar'ın önde gelen turizm acentalarının temsilcileri, Kapalıçarşı'yı ziyaret etti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-04-2017 02:30 - Güncelleme: 07-04-2017 02:30

Katar'ın yurt dışı programlarına ve rotasına İstanbul'u ve kentte alışverişin en önemli merkezlerinden Kapalıçarşı'yı dahil etmek amacıyla düzenlenen etkinlik, mehter takımının gösterisiyle başladı.

Katar'ın 13 turizm acentası sahibi ve yöneticisi, daha sonra Kapalıçarşı'yı gezdi. 

Kapalıçarşı Genel Müdürü Serdar Çelikbilek,  yaptığı açıklamada, yurt dışında faaliyet gösteren organizasyon firmaları ile sürekli irtibat halinde olduklarını söyledi.

Orta Doğu'dan turistleri Türkiye'ye getiren bir firma vasıtasıyla 13 Katarlı acentayı Kapalıçarşı'da ağırladıklarını ifade eden Çelikbilek, gelen acenta yetkililerine etrafı gezdirdiklerini anlattı. 

Çelikbilek, son dönemde Orta Doğu'dan gelen turist sayısından artış olduğunu kaydederek, "Bunda Türk dizilerinin payı büyük. Orta Doğu'da tarihi eser yok. Bu nedenle tarihi yerleri çok merak ediyorlar." dedi.

Gelen acentalarla ilişkileri geliştirmek istediklerini ifade eden Çelikbilek, tarihi yarımadaya gelen turist sayısını artırmayı amaçladıklarını, bu konudaki projelerinin kamu tarafından da desteklendiğini söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kapalıçarşı Katarlı turizmcilerin takibinde haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro