eposta yazdır zoom+ zoom-

Kaos çağrısı yapan o kadın tutuklandı

Kaos çağrısı yapan o kadın tutuklandı

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasını protesto eden grup içerisinde yer alan ve kaos çağrısı yapan Şenay Günaydın, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 30-06-2017 23:32 - Güncelleme: 01-07-2017 00:32

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki için Maçka Parkı'nda yaptığı konuşmada "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçunu işlediği iddiasıyla gözaltına alınan Şenay Günaydın, tutuklandı.

İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince, Şişli'deki Maçka Parkı'nda kalabalık bir topluluk içinde yaptığı ve sosyal medyada yer alan konuşması nedeniyle gözaltına alınan Günaydın'ın (49) savcılık sorgusu tamamlandı.

Günaydın, savcılık sorgusunun ardından "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

Sevk yazısında, Günaydın'ın "Kamuoyunda 'Adalet Yürüyüşü' olarak lanse edilen olgu bağlamında kalabalık bir topluluk içinde kameralara vermiş olduğu beyanatta sarf edilen sözlerle halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçunu işlediği yönünde kuvvetli suç şüphesinin bulunduğu" belirtildi.

Şüphelinin üzerine atılı suçu işlediğine dair kuvvetli şüphenin varlığını gösteren olguların ve tutuklanma nedeninin bulunduğunun anlaşıldığı vurgulanan sevk yazısında, suçun vasıf ve mahiyeti ve diğer gerekçelerle şüphelinin tutuklanmasına karar verilmesi talep edildi.

Günaydın, sevk edildiği nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan tutuklandı.

CHP ATAŞEHİR İLÇE TEŞKİLATI ÜYESİ

Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki için Maçka Parkı'nda toplanan gruptaki CHP Ataşehir İlçe Teşkilatı üyesi olduğu öğrenilen Şenay Günaydın, burada yaptığı ve sosyal medyada yer alan konuşması nedeniyle polis ekiplerince gözaltına alınmıştı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kaos çağrısı yapan o kadın tutuklandı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR27 YORUM
  • Misafir 01 Temmuz 2017 18:52 Söz ola kese savaşı söz ola bitire başı Söz ola ağılı aşı bal ile yağ ede bir söz

    CEVAP YAZ 0 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro