eposta yazdır zoom+ zoom-

Kandil'den korkunç emir! Cesetleri yakın

Kandil'den korkunç emir! Cesetleri yakın

Güvenlik güçlerinin son 1.5 yılda 8 binden fazla teröristi etkisiz hale getirmesinin ardından panikleyen PKK elebaşı Murat Karayılan'dan teröristlere kan donduran bir emir gitti. Karayılan telsizden, kayıpların gizlenmesi için cesetlerin yakılması talimatını verdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 29-08-2018 10:49 - Güncelleme: 29-08-2018 11:09

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yurt içinde ve sınır ötesinde, polisin yurtiçinde sürdürdüğü kararlı operasyonlarla ağır darbe yiyen PKK çöküşe geçerken, örgütün Kandil'deki elebaşısı Murat Karayılan terörist grupların başındakilere telsizle talimat verdi: "Ne pahasına olursa olsun ölüleri gizleyin."

SÖZDE LİDER KADROYA AĞIR DARBE... Son 18 ay içinde 4 bin 570'i Afrin'de olmak üzere aralarında kırmızı listeden 10, mavi listeden 17, yeşil listeden 26, turuncu listeden 21 ve gri listeden 173 olmak üzere toplam 8 bin 249 terörist etkisiz hale getirildi. Bozguna uğrayan terör örgütünün Kandil'deki elebaşıları, terörist gruplar arasında yaşanan moral bozukluğunu önlemek için öldürülen teröristleri ve sayılarını gizleme kararı aldı.

NE PAHASINA OLURSA OLSUN CESETLER ASKERİN ELİNE GEÇMESİN... Kandil'deki örgüt elebaşısı Murat Karayılan'ın terörist grupların başındakilere telsizle talimat verip, "Ne pahasına olursa olsun ölülerin askerin eline geçmesine müsaade edilmeyecek. Kayıp bilgisi ROJ'a (Kandil ana telsiz) saha kanallarından (tüm teröristlerin dinleyebildiği el telsizleri) aktarılmayacak" dediği belirlendi.

TÜRKİYE İÇİNDE DE UYGULAYACAKLAR... Sabah'ta yer alan habere göre; İstihbarat birimlerinin hazırladığı rapora göre; Karayılan operasyonlarda öldürülen teröristlerin cesetlerinin kaçırılarak saklanması emrini de verdi. Raporda örgütün Afrin'de Zeytin Dalı Harekâtı sırasında öldürülen teröristleri toplu çukurlara gömerek saklama taktiğini Türkiye sınırları içinde de yapma kararı aldığına yer verildi.

CESETLERİ YAKIN, SAKLAYIN, UÇURUMDAN ATIN... Rapora göre geçen salı gecesi 'Rojhat' telsiz koduyla konuşan Murat Karayılan, Irak'ın kuzeyindeki ve Türkiye sınırındaki terörist gruplara şu talimatı verdi: "Size kesin talimatımdır. Sahanızdaki ölülerin askerin eline geçmesini önleyin. Gömün, uçurumdan atın, yakın, kaya oyuklarına sokun, taşların altına, mağaralara, ormanlık alanlara gömün. Cesetleri ortada bırakmayın."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kandil'den korkunç emir! Cesetleri yakın haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR12 YORUM
  • bu hainler 29 Ağustos 2018 16:53 ya bu Cahil Teröristler,Neden kendi Asker polis ve kendi VATANINA böyle.! hainlik yapiyorlar,Cahil kekolar.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Murat Karayılan
MURAT KARAYILAN KİMDİR?

1954 Birecik doğumlu olan Murat Karayılan, PKK Örgütüne 1979'da katıldı. Kod adı Cemal olan Karayılan, Yüksekokul makine bölümü mezunu.Uzun süre Şanlıurfa civarlarında faaliyet gösterdikten sonra 12 Eyl&u

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro