eposta yazdır zoom+ zoom-

'Kandil HDP'li Demirtaş'a neden bozuk'

'Kandil HDP'li Demirtaş'a neden bozuk'

Cizre olaylarının sorumlusunun Kandil olduğunu öne süren Akif Beki bugünkü yazısında Kandil'i, HDP Eş Başkanı Demirtaş'ın sözleri üzerinden ironik bir dille eleştirdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 22-01-2015 10:14 - Güncelleme: 24-10-2015 20:16

İNTERNETHABER.COM-  Cizre olaylarının gerçek sorumlusunun kim olduğunun tartışıldığı bugünlerde bir ayı aşkın süredir devam eden ve 90'lı yılları hatırlatan Cizre olayları sokak savaşlarına dönüştü.

'Kandil Selahattin Demirtaş'a 'bozuk' mu' başlıklı yazısında, Hürriyet yazarı , ironik bir üslupla ele aldığı Kandil ile HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın arasındaki ilişki üzerinden Cizre olaylarının sorumlusunun Kandil olduğunu ifade etti.


"EŞKIYALIK ÜNVANI"

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş son grup toplantısındaki konuşmasında Arınç'ın 'Cizre'yi eşkiyalardan temizleyeceğiz' sözüne ithafen 'Demirtaş, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Cizre olayları üzerine 'Cizre'yi eşkiyalardan temizleyeceğiz' sözüne ilişkin, "Cizre'yi eşkiyalardan temizleyeceğiz diyor. Buna katılıyorum. Sizin AKP olarak örgütlediğiniz eşkiyalardan Cizre kurtulacak. Sadece Cizre'yi mi? Tüm Türkiye'yi AKP'nin eşkiyalarından temizleyeceğiz. Emin olun. Bülent Arınç! Senin hangi eşkiyan attı bunu çocukların üzerine Cizre'de? " diye seslenmişti.

BEKİ'DEN KANDİL'E İRONİK MESAJ

Beki, Demirtaş'ın bu sözlerini hatırlatarak, "dağdakiler" diye adlandırdığı Kandil'in "eşkıyalık gibi bir unvanın böyle ayaküstü bedavadan harcanması"na içerleyeceğini ironik ve eleştirel bir dille ifade etti.

İşte o yazıdan çarpıcı satırlar:

"KALAN 7 CİNAYETİ KİM İŞLEDİ?"

Beki "İçişleri Bakanlığı açıklamış, Cizre'de 12 yaşındaki Nihat'ın katlinde olay mahallindeki polislerin kusuru olabilirmiş. Müfettişler bu ihtimal üzerinde de duruyor. Peki ya kalan 7 cinayet... Onları kim işledi?" diye sorgulamasının ardından yine kendi sıraladığı ihtimallerle şöyle yanıtladı: "Birinde parallelerin parmağı var diyelim. Bir diğerinde 'Karanlık bir el' tetiğe basmış olsun. Öbüründe meşum provokatörler devreye girsin. Berikinde kendi kendine ateş etsin mahalleli. Devlet içindeki çeteler, adını bildiğimiz bilmediğimiz cin ve ins'ten bütün öcüler bila istisna rol alsın... "Fakat heval" demez mi Kandil eşrafı, "Bizim hiç mi esamimiz okunmayacak, irapta mahallimiz bile mi yok, bir nokta kadar da mı değil cürmümüz bu hikâyede? Hiç mi tetiğe gitmedi elimiz, hiç mi bir bombanın pimini çekmedi bizim yüzü maskeli çocuklar, bir roketatar bile mi fırlatmadık hükümet konağına? Bu elimizdekiler süslü oyuncaklarsa, hangi silahları bırakmanın pazarlığını yapıyoruz devletle? Bizim gençlik örgütlenmemiz yapmadıysa kim Hüda-Parlılann ev ve işyerlerine nişan aldı?"PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN 'Kandil HDP'li Demirtaş'a neden bozuk' haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • güneşligünler 22 Ocak 2015 11:54 şu Akif Beki'deki çapa bakar mısınız? İroni onun kifayetsizliğinde.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Akif Beki
AKİF BEKİ KİMDİR?

Akif Beki, 2 Temmuz 1971'de Bingöl'de doğdu. Yüksek tahsilini, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Arap Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı'nda yaptı. Üniversiteye başladığ

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro