eposta yazdır zoom+ zoom-

Kamalak'tan ittifak iddialarına cevap!

Kamalak'tan ittifak iddialarına cevap!

Saadet Partisi lideri Mustafa Kamalak, 1 Haziran'da sadece AK Parti ile değil gerekirse CHP ve MHP ile de ittifak yapabileceklerini söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 01-09-2015 23:41 - Güncelleme: 21-10-2015 11:26

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, sadece AK Parti ile değil CHP ve MHP ile de ülkenin sorunlarını çözmek adına ittifak yapabileceklerini söyledi. AK Parti ile olan görüşmeyi de kabul eden Kamalak, arada hatırlı kişilerin olduğunu ve bu isimlerin mutlaka ittifak olsun diye çaba gösterdiğini ifade etti.

CNN TÜRK'te "Ne Oluyor?" programında Şirin Payzın'ın konuğu olan Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, AK Parti ile ittifak iddialarına cevap verdi. Bu konudaki iddiaları doğrulayan Kamalak, aradaki hatırlı isimlerin "birlikten kuvvet doğar" diyerek mutlaka ittifak kurulmasını istediklerini söyledi.

"CHP VE MHP İLE DE OLUR"

İttifak konusunda diğer partilere de kapıları kapatmayan Kamalak, iki parti arasındaki anlaşmanın önemli olduğunu, Türkiye'nin mevcut durumdan kurtulması için, sorunların çözümü için gerekli adımları atacaklarını söyledi. İşte Kamalak'ın o açıklamaları;

"Bu anlaşmaya bağlı, şartlara bağlı. Misalen 70'li yıllarda Türkiye'nin durumu bugünden daha beterdi. Gruplara ayrılmıştı Türkiye! 8-10 yıllık süre içerisinde 5 binden fazla gencimizi kaybettik.

En sağda Milli Selamet Partisi vardı en solda da CHP vardı. Ortada ise aynı tabana hitap eden Adalet Partisi vardı. Normalda Milli Selamet Partisi ile Adalet Partisi'nin koalisyon kurması beklenirdi ama olmadı. En soldaki CHP ile en sağdaki Milli Selamet Partisi koalisyon hükümeti kurdu. Biz orada iki zıttı bir araya getirmek suretiyle, tarihimizin en şanlı zaferi Kıbrıs Barış Harekatı'nı kazandık. Oradan yükselen feryadı durdurduk. Neticede Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni kurduk.

"YETER Kİ İYİ NİYET OLSUN"

Hepimiz bu milletin çocuklarıyız. Anlaşamayacağımız hiçbir mesele yoktur. Yeter ki iyi niyetli yaklaşalım. O anlamda AK Parti'de olabilir, CHP'de olabilir MHP'de olabilir. Bunlar aziz milletimizin evlatlarının kurduğu partiler. Gerekirse, ilkelerimiz var kanı durdurma noktasında onlarla da konuşuruz. Bu ülkenin sorunlarını çözmek için varız."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kamalak'tan ittifak iddialarına cevap! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR13 YORUM
  • İhsan 02 Eylül 2015 10:07 Saadet Partisi ile ittifak akp nin oyunu düşürür. Kamalak ın derdi milletvekili olmak.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro