eposta yazdır zoom+ zoom-

Kamalak'tan BBP ile ittifak açıklaması

Kamalak'tan BBP ile ittifak açıklaması

Saadet Partisi erken seçimde ittifak yapacak mı? Kamalak, 'BBP ile ittifak yapacak mısınız?' sorusuna yanıt verdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 24-08-2015 14:23 - Güncelleme: 29-10-2015 10:10

7 Haziran seçimlerinde aldığı sonuçla hayal kırıklığı yaratan Saadet Partisi erken seçimde ne yapacak? BBP ile ittifak yaparak yüzed 2.06 oy alan Saadet Partisi 1 Kasım'da yeniden ittifak yapacak mı?

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, 'BBP ile seçim ittifakı yapılacak mı' sorusuna "Şu an ittifak görüşmemiz falan yok ama bu olmaz anlamına da gelmez" diye yanıt verdi.

Diyarbakır'da çeşitli temaslarda bulunan Kamalak partisince düzenlenen toplantıda, Ensar Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği ve Güneydoğu Genç İşadamları Derneği'nin de bulunduğu bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

ERKEN SEÇİM

Kamalak, erken seçimde parti olarak Büyük Birlik Partisi (BBP) ile ittifak kurup kurmayacaklarına ilişkin soruya, Saadet Partisi'nin bu ülke ve millet için var olduğunu söyledi.

Ülkede sorunlar varken 'Bize ne?" deyip kenara çekilemeyeceklerini vurgulayan Kamalak, bu manada ellerini değil, başlarını ve gövdelerini taşın altına koymaya hazır olduklarını aktardı.

Kamalak, zamanı geldiğinde ülke ve millet için en faydalı olabilecekleri yöntemleri araştıracaklarını anlatarak, "Şu an ittifak görüşmemiz falan yok ama bu olmaz anlamına da gelmez. Olduğu takdirde de birtakım temel çizgilerimiz var. Ondan da kati surette vazgeçmeyiz, fedakarlık yapmayız" şeklinde konuştu.

Toplantı daha sonra basına kapalı devam etti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kamalak'tan BBP ile ittifak açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR18 YORUM
  • CEVHER 25 Ağustos 2015 19:18 eN UYGUN YENİ BİR MERKEZ SAĞ PARTİ KURULMALIDIR...

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro