eposta yazdır zoom+ zoom-

Kamalak: Ateist de Müslüman'dır!

Kamalak: Ateist de Müslüman'dır!

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak bu ülkede ateistlerin de Müslüman olduğunu ve ortak değerlerin bulunduğunu söyleyerek "Ateist kardeşim de Elhamdülillah tabii ki Müslümanım diyor" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 15-09-2015 10:38 - Güncelleme: 28-10-2015 23:34

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı gündeme ilişkin NTV canlı yayınnda kritik değerlendirmelerde bulundu. Kamalak, bu ülkenin ateistinin de Müslüman olduğunu ifade ederek, "Ateist kardeşimize soruyorlar Müslüman mısınız? diye “Elhamdülillah tabii ki Müslümanım ama ateist Müslümanım" diyor" diye konuştu.

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre, HDP'nin Meclis'te olmasını önemli bir fırsat olarak nitelendiren Kamalak, “Sen ne istiyorsun arkadaş? Eğer Türkiye'nin hukuku, uluslararası anlaşmalar yönünden talepleri haklıysa amenna. Hak ihlali varsa onu derhal karşılarız. Ama 'Türkiye'yi bölmek istiyorum' dediği takdirde orada dur deriz, ona müsaade etmeyiz" dedi.

"ÇÖZÜM YERİ TBMM'DİR"

Terör sorununa çözüm yerinin TBMM olduğunu ifade eden Kamalak, “Çözüm yeri Oslo değil, Kandil değil; TBMM'dir" diye konuştu. 

mustafa-kamalak.jpg"ATEİST KARDEŞİMİZE SORUYORLAR MÜSLÜMAN MISINIZ DİYE..."

Bu ülkenin ateistinin de Müslüman olduğunu ifade eden Kamalak, "Ateist kardeşimize soruyorlar Müslüman mısınız? diye “Elhamdülillah tabii ki Müslümanım ama ateist Müslümanım" diyor" diye konuştu.

"ATEİST MÜSLÜMANIM DİYORLAR"

“En sağdan en soldaki kardeşlerimize kadar kapımız açıktır. Hepimiz bu milletin evlatlarıyız. Ben bir konuşmamda şunu söylemiştim; sağcısı solcusuyla, Alevisiyle, Sünnisiyle bizler kardeşleriz. Rabbimiz, kitabımız, peygamberimiz, kıblemiz birdir. Kaldı ki üzerinde yaşadığımız vatan parçası birdir, bir olmamız lazım. İnanç bakımından sorduklarında bu ülkenin sarhoşu da, ayyaşı da, hatta ateisti bile inanç bakımından Müslümandır dediğimizde bir kısım medya mensupları kendilerini ateist diye tanıtan insanlarımıza ulaşıyor. Soruyorlar bir ateist kardeşimize “Müslüman mısınız?" diye “Elhamdülillah tabii ki Müslümanım ama ateist Müslümanım" diyor. Bizim solcumuz masaya otururken besmelesini çeker, kaşığı sağ eliyle tutmaya çalışır. Değerlerimiz ortaktır, sanıldığı kadar ayrılık, gayrılık yoktur. Elbette düşünce farkı olacak."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kamalak: Ateist de Müslüman'dır! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR9 YORUM
  • Gurbetci. 15 Eylül 2015 17:05 Ateistin ne anlama geldigini bilmeyen yoktur. Ancak Kamalak beye cahil demissiniz; haddini asan bir söz olmus. Îki prof.lugu ve bir Docentligi olan, Ayni zamanda Hafiz ve Arapcasi olan bir Baba adama cahil demeniz !!! Kendinizi mi tarif ettiniz diyesim geliyor. Bir insan "ben müslümanim" diyorsa, onu baska bir sifatla yaftalamak kimin haddine? Kamalak beyin aciklamasini tekrar bir daha okuyunuz. Pesin hükümlü olmayiniz. Selamlar.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Mustafa Kamalak
MUSTAFA KAMALAK KİMDİR?

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyeliği ve Kurucu Dekanlığı ile XX.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro