eposta yazdır zoom+ zoom-

Kamalak alkol düzenlemesi için ne dedi?

Kamalak alkol düzenlemesi için ne dedi?

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, alkollü içki satışına yönelik düzenlemeye destek verdi

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 25-05-2013 16:56 - Güncelleme: 17-10-2015 06:08

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, alkollü içki satışına yönelik düzenlemeye ilişkin, "Alkolün yasaklanması hem anayasa hem de dinimizin gereğidir. Hükümetin almış olduğu kararı destekliyorum" dedi.

Kamalak, partisinin İzmit'teki bir otelde düzenlediği "İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı"nda yaptığı konuşmada, hükümetin yeni anayasa çalışma paketinde ne olduğunu bilmediklerini söyledi.

Sadet Partisi olarak başkanlık sistemine prensip olarak karşı olmadıklarını anlatan Kamalak, "Ama mahiyetini bilmediğimiz bir sisteme de peşinen 'evet' diyecek değiliz" şeklinde konuştu.

Eyalet sistemini desteklemediklerini vurgulayan Kamalak, "Bu sistemle ilgili endişemiz var. İslam Birliği kurulsa böyle bir endişemiz olmaz" ifadesini kullandı.

Alkollü içki satışına yönelik mecliste yapılan düzenlemeye de değinen Kamalak, şunları kaydetti:

"Alkolün yasaklanması hem anayasanın gereği hem de dinimizin gereğidir. Anayasa yapıcıları herhalde bu milletin kötülüğünü isteyerek o hükmü koymuş değiller. Tüm insanlığı yaratan yüce Rab, kullarının kötülüğünü isteyerek içkiyi haram kılmış değildir. Böyle bir düzenleme gerekliydi ama tam yeterli değil. Böyle de olsa hükümetin almış olduğu kararı, çıkarmış olduğu kanunu destekliyorum."

PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro